ترفند

پیش نیازهای ساخت استیکر تلگرام

پیش از اینکه پروسه ساخت استیکر تلگرام را آغاز کنید، دقت داشته باشید که پیش نیازهای زیر در اختیارتان قرار داده شده باشند:

 • نسخه دسکتاپ تلگرام باید بر روی کامپیوترتان نصب باشد.
 • نرم افزار فتوشاپ باید بر روی کامپیوترتان نصب باشد.
 • خلاقیت شما باید بالا بوده و دقیقا شماتیکی از طرح استیکرها را در ذهنتان مجسم کرده باشید.

اگر پیش نیازهای فوق را دارید، همین حالا پروسه ساخت استیکر تلگرام را آغاز کنید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ

برای اینکه یک پکیج کامل از استیکر های تلگرام را مطابق با سلیقه شخصی خود بسازید باید مراحلی که در ادامه شرح می‌دهیم را طی کنید.

1-  پیدا کردن عکس هایی که تمایل دارید در استیکر بکار بروند

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

در قدم نخست باید عکس هایی که تمایل دارید در پکیج استکیرهایتان از آن ها استفاده شود را بیابید و در پوشه‌ای از حافظه کامپیوتر ذخیره کنید. دقت داشته باشید که این عکس ها باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • فرمت عکس ها باید PNG باشد.
 • عکس ها باید پس زمینه شفاف (Transparent) داشته باشند.
 • بهتر است سایز عکس ها 512 در 512 باشد. همیشه باید یک ضلع عکس (طول یا عرض آن) برابر با 512 باشد و ضلع دیگر آن 512 یا کوچک تر انتخاب شود. برای مثال می‌توانید عکسی با ابعاد 512 در 450 یا 400 در 512 و سایر موارد این چنینی را انتخاب کنید. انجام این کار را در نرم افزار فتوشاپ صورت می‌دهیم، بنابراین نیاز نیست که عکس های شما از ابتدا 512 در 12 باشند.
 • عکس هایی که انتخاب می‌کنید باید با پیامی که قصد دارید ارسال کنند هماهنگی داشته باشند. برای مثال اگر عکسی برای اموجی لبخند انتخاب می‌کنید، باید آن عکس با اموجی مذکور هماهنگی داشته باشد تا حس بهتری به کاربر بدهد.

برای پیدا کردن عکس های مورد نظرتان باید یک سوژه انتخاب کنید. برای مثال ما قصد دارید پکیج استیکری از لئوناردو دیکاپریو بسازیم. برای اینکه عکس های وی را جمع آوری کنیم، کافیست که عبارت Leonardo DiCaprio PNG Transparent را در گوگل سرچ کنیم. شپش عکس های مورد نظرتان را دانلود و در پوشه خاصی ذخیره نمایید.

2- ویرایش عکس ها و ساخت استیکر با فتوشاپ

حالا مرحله اصلی ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ را آغاز می‌کنیم. برنامه فتوشاپ را اجرا کنید. گزینه File و سپس New را انتخاب کنید. مواردی که در عکس با کادر قرمز نشان داده شده را دقیقا به صورت مشابه تنظیم کنید. دقت کنید که ابعاد 512 در 512 را به درستی وارد نمایید و پس زمینه عکس را شفاف (Transparent) در نظر بگیرید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

حالا عکس نخست مورد نظرتان را در فتوشاپ باز کنید. بدین منظور از گزینه Open استفاده کنید. سپس عکس باز شده را به کادر شفافی که در مرحله قبل ایجاد کرده بودید منتقل کنید. با فشردن دکمه های Ctrl+T از روی صفحه کلید، ابعاد ابعاد مورد نظرتان را ایجاد کنید. بهتر است در بالای صفحه کمی فضای خالی قرار دهید تا بتوانید نوشته ها یا متن های مورد نظرتان را به آن بخش اضافه کنید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

از بخش Layers که در گوشه سمت راست و پایین نرم افزار فتوشاپ قرار دارد، کادر مربوط به استیکر را انتخاب کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Layer Style را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید بر روی آن دو بار کلیک چپ سریع کنید تا بخش Layer Style باز شود. تیک گزینه Outer Glow را بزنید و سایر تنظیمات را مثل عکس زیر تنظیم کنید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

تیک گزینه Drop Shadow را هم بزنید و تنظیمات این صفحه را هم مثل عکس زیر ایجاد کنید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

حالا با استفاده از منوی سمت چپ برنامه فتوشاپ و آیکون با نماد “T” و تنظیماتی که در بالای صفحه ارائه شده، متن و نوشته مورد نظرتان را به بالای استیکر اضافه کنید. این متن هرچه بامزه تر و مرتبط تر باشد، استیکر شما را جالب تر می‌کند.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

پس از اینکه متن را هم به استیکر اضافه کردید، آن را به صورت یک عکس PNG در پوشه خاصی ذخیره کنید. سپس سایر عکس هایی که دانلود کرده بودید و تمایل دارید در پکیج استیکر تلگرام شما وجود داشته باشند را هم به شیوه مشابه با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ادیت کنید. در انتهای این مرحله شما باید پکیجی از عکس های با فرمت PNG داشته باشید که قرار است به عنوان استیکر تلگرام از آن ها استفاده شود.

3- فعال سازی استیکر ها با ربات Stikckers

حال پا نوبت به فعال سازی استیکر ها می‌رسد. بدین منظور باید اکانت تلگرام خود را در کامپیوتر و نسخه دسکتاپ برنامه تلگرام لاگین کنید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

ربات @Stickers را فعال کنید و دستور /newpack را وارد نمایید تا ربات متوجه شود که شما قصد ساخت استیکر تلگرام را دارید و می‌خواهید یک پکیج جدید از استیکرها را معرفی کنید.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

سپس باید نامی را برای پکیج استیکر هایتان وارد کنید. در مرحله بعد باید یک اموجی را انتخاب کنید که تمایل دارید برای حالت احساسی آن استیکر مشخص کنید. برای مثال اموجی لبخند را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که اموجی انتخابی در این مرحله باید با استیکری که در ادامه انتخاب می‌کنید از نظر احساسی مطابقت داشته باشد.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

پس از انتخاب اموجی، گزینه Send File را انتخاب کنید و استیکر مورد نظرتان را هم انتخاب نمایید. بدین صورت ربات متوجه می‌شود که آن استیکر برای بیان لبخند مناسب است. به همین ترتیب باید سایر اموجی های مورد نظرتان را هم به استیکرهایتان ربط دهید و برای هر اموجی یک استیکر انتخاب کنید تا پروسه ساخت استیکر تلگرام تمام شود.

آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

بعد از اینکه تمام استیکرهایتان را به اموجی های مناسب ارتباط دادید، دستور /Pubish را انتخاب کنید. سپس باید یک نام کوتاه برای پکیج استیکر های ساخته شده انتخاب کنید. برای مثال ما این نام را LeoCoolSticker در نظر گرفتیم.سپس مثل عکس زیر ربات Stickers لینکی را ارائه می‌کند که با کلیک بر روی آن هر کاربر تلگرام می‌توانید به پکیج استیکری که ساخته اید دسترسی یافته و از آن استفاده کنید.

 

چگونه در تلگرام استیکر بسازیم؟

مرحله 1: استیکر خود را طراحی کنید

برای طراحی استیکرهای تلگرام نیازی نیست که طراح باشید. اگر هم که طراح هستید می‌توانید با طراحی استیکر به ترویج و ارتقای هنر خود بپردازید. برای ایجاد استیکر مهارت ابتدایی شما در طراحی کفایت می‌کند.
نحوه ساخت استیکر در تلگراماستیکرهایی که شما در تلگرام می‌سازید، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • استیکر‌های تلگرام باید فایل PNG با پس‌زمینه ترنسپرنت یا شفاف و اندازه 512 در 512 پیکسل باشند.
 • هر استیکر باید به شکل یک فایل تصویری جداگانه به بات ارسال شده باشد.
 • طراحی و آپلود کردن استیکرها از طریق دسکتاپ ساده‌تر از گوشی است. بنابراین شاید بخواهید از تلگرام مک، ویندوز و وب استفاده کنید.

انتخاب و ارسال آیکون پک استیکر شما یا به‌عبارتی کاور پک استیکرهای شما اختیاری است. اگر دوست دارید یک آیکون کاور داشته باشید می‌توانید یک فایل PNG با اندازه 100 در 100 و پس‌زمینه شفاف طراحی کنید.

باید دقت داشته باشید که استفاده از نقل‌قول‌های فیلم‌ها در استیکرهای اکثر کشورها نقض قانون کپی‌رایت است و اگر صاحب کپی‌رایت شکایت داشته باشد، پک استیکر شما از تلگرام حذف خواهد شد. بیشتر استیکرهای meme با نقض قوانین کپی‌رایت ایجاد شده‌اند.
به هرحال پس از آپلودشدن تصاویر در بات، کپی‌رایت آن بررسی نمی‌شود.

به‌طور میانگین پک‌های استیکر در تلگرام شامل 10 تا 20 عدد استیکر می‌شود اما شما ملزم به محدود به آپلود نمودن این تعداد استیکر نیستید.
بعضی از پک‌ها شامل 100 استیکر هستند. شما حتی پس از اتمام طراحی استیکرها و انتشار آن می‌توانید به بات برگردید و به پک خود استیکرهای جدیدی را اضافه نمایید.

مرحله 2: پیداکردن بات استیکر تلگرام

پس از اتمام طراحی استیکرها باید بات استیکر تلگرام را پیدا کنید. شما می‌توانید با کلیک بر روی این لینک و یا تایپ‌کردن “stickers” در فیلد جستجوی تلگرام به این بات وارد شوید.
پس از ورود به این بات با فهرستی از دستورات که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، مواجه می‌شوید. این دستورات عبارتند از:

newpack/ : برای ایجاد یک پک جدید استیکر تلگرام

addsticker/ : برای افزودن استیکر جدید به یک پک موجود

delsticker/ :‌برای حذف‌نمودن یک استیکر از یک پک

ordersticker/ :‌برای جابجایی محل قرارگیری استیکرها در یک پک

stats/ : برای مشاهده آمار استفاده از یک استیکر خاص

top/ : برای مشاهده استیکر برتر در یک پک

packtop/ : برای مشاهده پک‌های برتر استیکر شما

cancel/ : برای لغونمودن هر دستوری که در حال انجام آن هستید

برای شروع چت و تنظیم پک‌های استیکر خود نیز بر روی Start کلیک کنید.

مرحله 3: استیکرهای تلگرام خود را آپلود کنید

با استفاده از بات استیکر تلگرام می‌توانید به راحتی به آپلود و منتشر کردن استیکرهای خود بپردازید. برای این کار شما باید:

 1. دستور newpack/ را تایپ یا انتخاب کنید و سپس اینتر بزنید.
 2. سپس بات از شما می‌خواهد که نام پک استیکر خود را وارد نمایید.
 3. حال برای آپلودنمودن اولین استیکر بر روی آیکون File کلیک کنید. باید استیکر خود را به صورت فایل و نه تصویر آپلود نمایید. اگر از آیکون Camera استفاده کنید، بات استیکر شما را قبول نمی‌کند.
 4. سپس بات از شما می‌خواهد که یک اموجی را به استیکر تخصیص دهید. اموجی مناسب را انتخاب نمایید و اینتر بزنید. شما می‌توانید چند اموجی را به یک استیکر اختصاص دهید که البته تلگرام پیشنهاد می‌کند که بیش از دو اموجی به یک استیکر اختصاص داده نشود.

برای هر استیکری که می‌خواهید به پک اضافه کنید باید مراحل 4-3 را تکرار کنید. پس از این کار، دستور publish/ را تایپ و ارسال نمایید.

اگر می‌خواهید برای پک استیکرهای خود یک آیکون اضافه کنید، آن را مانند باقی استیکرها در بات آپلود نمایید. اگر هم آیکونی ندارید skip/ را ارسال نمایید تا استیکر اول پک به عنوان تصویر کاور انتخاب شود.

در آخر یک نام کوتاه برای بات ارسال کنید تا در URL آن استفاده شود. در این مثال ما نام “Classic Alice” را ارسال نمودیم و URL به شکل زیر درآمد:
https://t.me/addstickers/ClassicAlice

نحوه ساخت استیکر در تلگرامحالا بر روی لینک کلیک کنید تا استیکر‌های موجود در پک را مشاهده کنید. اگر بیش از 10 استیکر دارید، برای مشاهده باقی استیکرها، اسکرول کنید.

شروع به ارسال استیکرهای تلگرام خود کنید

از آن‌جا که تلگرام، فروشگاهی برای مشاهده و مرور تمام استیکرهای موجود ندارد تا زمانی‌که شما و دوستان‌تان از استیکرهایی که ساخته‌اید استفاده نکنید هیچ راه دیگری برای عرضه آن‌ها وجود ندارد.

هنگامی‌که بر روی URL پک استیکر خود استفاده می‌کنید، دو روش برای به اشتراک‌گذاری استیکرها خواهید دید:

Share: این گزینه پک استیکر شما را به‌صورت مستقیم به مخاطب یا گروهی که انتخاب می‌کنید، ارسال خواهد کرد.

Add Stickers: این گزینه پک را به استیکرهایی که شما استفاده می‌کنید اضافه خواهد کرد تا شما بتوانید استیکرها را به‌صورت جداگانه برای دوستان خود ارسال کنید. سپس دوستان شما می‌توانند با کلیک بر روی استیکر فرستاده‌شده، پک آن را ذخیره نمایند.
نحوه ساخت استیکر در تلگرام

چرا از تلگرام استفاده کنیم؟

امکان استفاده از استیکر و نیز ساخت استیکر در تلگرام به‌تنهایی کافی است تا قید استفاده از اپ‌های پیام‌رسان دیگر را بزنید؛ اما درواقع دلیل‌های بیشتری برای استفاده از این اپ وجود دارد. این دلیل‌ها شامل امکان چت مخفی یا سکرت چت، تصحیح نمودن چت‌های ارسال‌شده و بسیاری ویژگی‌های دیگر است.

تنها بات‌های تلگرام می‌توانند شما را در انجام هر امری کمک کنند. برای مثال یک بات تلگرام وجود دارد که هر 30 دقیقه یک‌بار به شما یادآوری می‌کند که پشت خود را صاف کنید و درست بنشینید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مبایل
ساخت استیکر متحرک تلگرام | Animated Stickers

آموزش ساخت استیکر متحرک تلگرام، پیامرسان محبوب ایرانی ها استیکر متحرک را به امکانات خود اضافه کرد. همانند قبل هر شخص قادر به ساخت استیکر متحرک تلگرام خواهد بود، در واقع این استیکر ها گیف نیستند و کاملا شبیه استیکرهای قبلی هستند اما بصورت متحرک هستند و زیبایی دوچندانی را …

ترفند
معرفی سایت BulkResizePhotos برای تغییر اندازه‌ی عکس‌ها

استفاده از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های تحت وب برای کسانی که اینترنت سریعی در اختیار دارند، لذت‌بخش است چرا که بدون نصب کردن نرم‌افزار اضافی و در هر سیستم عاملی می‌توانند کارهای لازم را انجام دهند. برای Resize کردن عکس‌ها هم سایت‌های مختلفی وجود دارد. به این ترتیب از طریق سیستم …

ترفند
تغییر سایز عکس در ویندوز با برنامه نقاشی(Paint) ویندوز

تغییر سایز عکس در ویندوز بدون نرم‌افزار اضافی یکی از نرم‌افزارهای اصلی ویندوز، Paint است که از سال ۱۹۸۵ که اولین نسخه‌ی ویندوز معرفی شده تاکنون در ویندوز وجود داشته است. به کمک این نرم‌افزار که برای نقاشی طراحی شده، می‌توانید عکس‌هایی با فرمت‌های BMP‌ و PNG و JPG و …