کامپیوتر

استخراج سریع عکس ها در فایلهای Word و Powerpoint

یکی از مشکلات افیس اینست که  تصاوير مورد نیاز شما داخل يک سند Word یا Power point باشد در حالي که شما آفيس 2007 يا 2010 نداشته باشید . همچنین اگر یک سند Word یا Power point دارید که تعداد زیادی عکس در آن موجود است و شما باید همه را ذخیره کنید . مطمینا استفاده از روش Copy در محیط های گرافیکی و Save as در هارد برای چند عکس راحت است ، اما اگر تعداد این تصاویر و عکسها خیلی زیاد باشد این کار بسیار سخت و مشکل ساز است . ولی با کمک ترفندی که در زیر ارائه می دهیم ، مي‌توانید کلیه تصاوير موجود در اسنادWord را به سرعت و با فقط یک کلیک مدیریت کنید .

شروع  برای استخراج تصاویر

برای استخراج تصاویر در مرحله اول باید قابلیت نمایش پسوند فایل ها را در ویندوز فعال کنید . برای این کار باید از طریق نوار ابزار Tools گزینه Folder options را انتخاب کنید و سپس در تب View تیک گزینه Hide extensions for know file type را بردارید و Ok کنید.

حالا روی سند Word یا Power point مورد نظرکلیک راست کنید  و گزینه Rename را انتخاب نمایید.

در نهایت پسوند فایل Word یا Power point که در انتهای نام فایل (بعد از دات) قرار دارد را حذف کنید و به جای آن پسوند Zip را تایپ نمایید و Ok کرده و با پیغام ظاهر شده موافقت کنید.

آفیس

خب همه چیز تمام شد . حالا روی فایل مذکور دابل کلیک کرده و وارد شوید. اگر تصاویر و سند مورد نظر شما Word بود وارد فولدر word شوید و به فولدرMedia برويد تا تصاوير موجود در سند را مشاهده کنید و اگر تصاویر و سند پاورپوينت باشد ، تصاویر مورد نظر در فولدری به نام ppt قرار دارد.

لازم به ذکر است پس از استخراج تصاویر اگر تغییری در محتوای فایل Zip شده ایجاد نکنید ، می توانید دوباره پسوند فایل مذکور را به پسوندهای قبلی تبدیل کنید و از اسناد همانند قبل بهره مند شوید .

چگونه تصاویر , متن و فایل های جاسازی شده در اسناد Word , Excel و PowerPoint را استخراج کنیم؟

فرض کنیم فردی برای شما یک سند Word را که در آن تصاویر زیادی وجود دارد را فرستاده است و می خواهید تصاویر آن را بر روی هارد دیسک خود ذخیره کنید . شما می توانید تصاویر موجود در اسناد برنامه آفیس را با یک روش ساده استخراج کنید .
اگر شما یک فایل Word (.docx) , Excel (.xlsx) و یا PowerPoint (.pptx) را در اختیار دارید که درون آن ها تصاویر و یا فایل هایی جاسازی شده است میتوانید آن ها را ( همانند فایل متنی ) استخراج کنید بدون آن که هر کدام از آن ها را به صورت مجزا ذخیره کنید . و بهتر از همه اینکه شما نیازی به برنامه جانبی ندارید .  فایل های آفیس مبتنی بر فرمت XML همانند docx. , xlsx. و pptx. در واقع آرشیو فشرده شده ای هستند که می توانید آن ها را همانند هر فایل .zip معمولی دیگری باز کنید . از آن جاییکه شما می خواهید تصاویر , متن و فایل های جاسازی شده در اسناد آفیس را استخراج کنید می توانید از ویژگی پشتیبانی خود ویندوز از فرمت .zip استفاده کنید و یا اگر ترجیح می دهید از نرم افزار های جانبی همانند 7-zip استفاده کنید.  
 اگر نیاز دارید که تصاویر و … اسناد ورژن قدیمی تر نرم افزار آفیس را همانند doc. , xls. و یا ppt. را استخراج کنید شما می توانید با کمک یک نرم افزا رایگان و کوچک این کار را انجام دهید که ما در قسمت پایانی این آموزش جزئیات این کار را خواهیم گفت .

استخراج فایل های افیس 1

چگونه استخراج محتوا در فایل های ورژن جدیدتر آفیس (.docx, .xlsx, or .pptx)
برای دسترسی به محتواهای داخلی اسناد آفیس مبتنی بر” XML “,  File Explorer ) در ویندوز 7 Windows Explorer ) را باز کنید . به مسیر فایلی که می خواهید محتوا را از آن استخراج کنید بروید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید .( به طور پیش فرض در ویندوز با یک بار کلیک چپ فایل انتخاب می شود ) .

استخراج فایل های افیس 2

کلید F2 را برای تغییر نام فایل فشار دهید و فرمت فایل را از (.docx, .xlsx, .pptx) به .zip تغییر دهید. اسم اصلی فایل را عوض نکنید و فقط پسوند یا فرمت فایل را تغییر بدهید .سپس کلید Enter را فشار دهید.

استخراج فایل های افیس 3 

بعد فشردن کلید Enter کادر محاوره ای اخطار در رابطه با تغییر پسوند فایل ظاهر می شود . بر روی Yes کلیک کنید.

استخراج فایل های افیس 4

ویندوز به صورت اتوماتیک فایل را به عنوان یک فایل zip شناسایی می کند . برای استخراج محتوا از داخل فایل بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه “Extract All” را انتخاب کنید .

استخراج فایل های افیس 5

در کادر “Select a Destination and Extract Files”  مسیری که محتوا های استخراج شده در آن جا ذخیره می شود در قسمت مربوط به “Files will be extracted to this folder”  نمایش داده می شود . به صورت پیش فرض پوشه ای همنام با فایل مورد نظرتان در مسیر فایل مورد نظرتان ساخته می شود و محتوا های استخراج شده در آن ذخیره می شود . برای تغییر مسیر ذخیره سازی می توانید بر روی گزینه Browse… کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 6 

بعد از تعیین مسیر ذخیره محتواهای استخراج شده بر روی گزینه Select Folder کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 7

اگر می خواهید بعد از اتمام مراحل استخراج ویندوز به صورت اتوماتیک پوشه ای که محتواهای استخراج شده در آن ذخیره شده است را باز کند تیک گزینه Show extracted files when complete را بزنید سپس بر روی Extract کلیک کنید .

 استخراج فایل های افیس 8

چگونگی دسترسی به تصاویر استخراج شده
اگر فایل اصلی و مرجع شما Word بوده باشد داخل پوشه ای که محتوا های استخراج شده ذخیره شده است یک پوشه به اسم Word ساخته شده است .( بر اساس فایل اصلی امکان دارد اسم این پوشه Excel یا PowerPoint باشد ) .بر روی پوشه با نام Word دو بار کلیک کنید تا باز شود .

استخراج فایل های افیس 9

 
سپس بر روی پوشه media دو بار کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 10

 
تمام تصاویر فایل اصلی که استخراج شده اند در پوشه media قرار دارند . فایل های استخراج شده تصاویر اصلی هستند که توسط سند استفاده شده اند به عبارتی داخل سند اصلی امکان دارد تصاویر تغییر سایز پیدا کرده و یا تغییراتی را بر روی آن ها اعمال کرده باشند . تصاویر استخراج شده تصاویر اصلی بدون تغییرات است.

استخراج فایل های افیس 11 

چگونگی دسترسی به متن استخراج شده
اگر نرم افزار آفیس بر روی سیستم شما نصب نیست و شما نیازمند استخراج متن از فایل Word یا ( Excel یا PowerPoint ) هستیذ از روش بالا استفاده کرده و در محل استخراج در پوشه ای به اسم Word یا ( Excel یا PowerPoint ) از طریق فایل document.xml می توانید به متون استخراج شده دسترسی داشته باشید .

استخراج فایل های افیس 12

 
 
شما می توانید این فایل را از طریق یک ویرایشگر متن همانند Notepad یا WordPad باز کنید . اما برای راحتی در خواندن متن بهتر است که از یک ویرایشگر فایل های XML همانند نرم افزار رایگان XML Notepad استفاده کنید . تمام متن های فایل اصلی به صورت قسمت بندی شده و به صورت ساده صرف نظر از سبک و یا قالب بندی های اعمال شده در سند اصلی به نمایش در می آیند . البته اگر می خواهید یک نرم افزار رایگان را برای دیدن متن دانلود کنید بهتر است که نرم افزار رایگان LibreOffice را دانلود کنید . این نرم افزار رایگان می تواند اسناد ساخته شده با آفیس را باز کرده و بخواند .

استخراج فایل های افیس 13 

چگونگی استخراج فایل های جاسازی شده یا پیوست شده
برای دسترسی به فایل های جاسازی شده در اسناد Word زمانی که شما به برنامه Word دسترسی ندارید اول باید فایل Word را با استفاده از WordPad ( که داخل ویندوز موجود است ) باز کنید . شما متوجه می شوید که بعضی از آیکون های فایل های جاسازی شده نمایش داده نمی شوند . اما هنوز در آن جا وجود دارند . بعضی از فایل های جاسازی شده ممکن است قسمتی از اسم خود را داشته باشند این به این خاطر است که WordPad تمام ویژگیهای برنامه Word آفیس را پشتیبانی نمی کند . بنابر این امکان دارد بعضی از محتوا ها به صورت نادرست نمایش داده شوند . با این حال شما باید قادر باشید که به آن فایل ها دسترسی داشته باشید .
در مثال ما اگر بر روی فایل جاسازی شده درون سند Word اصلی ( که با نرم افزار WordPad باز کردیم ) کلیک راست کنید یکی از گزینه ها Open PDF Object است با انتخاب این گزینه فایل PDF جاسازی شده در سند توسط برنامه پیش فرض خواندن فایل PDF بر روی سیستم باز می شود از طریق این برنامه می توانید ، فایل PDF جاسازی شده را در قسمتی از هارد دیسک خود ذخیره کنید .

استخراج فایل های افیس 14

 
اگر با کلیک راست کردن بر روی فایل جاسازی شده , WordPad گزینه ای برای باز کردن آن فایل وجود نداشت شما باید به پسوند و نوع فایل دقت کنید . برای مثال فایل دوم درون سند یک فایل موسیقی با فرمت و پسوند .mp3 است .
در این مواقع به قسمت محل ذخیره سازی محتوای استخراج شده رفته .داخل پوشه ای به اسم Word پوشه ای با نام embeddings وجود دارد آن را باز کنید .
 

استخراج فایل های افیس 15

متاسفانه در این جا نوع و فرمت فایل در قسمت اسم فایل نشان داده نمی شود و تمام پسوند فایل ها در این قسمت .bin هستند .اگر شما از نوع و فرمت فایل های جاسازی شده مطلع هستید احتمالا بتوانید از طریق حجم فایل ها نوع آن ها را تشخیص دهید . در مثال بالا  یک فایل PDF و یک فایل MP3 درون سند جاسازی شده بود . از آن جاییکه به احتمال زیاد حجم فایل MP3 باید بیشتر از حجم فایل PDF باشد ما می توانیم از طریق نگاه کردن به حجم فایل ها در یابیم که کدام فایل چه چیزی است . سپس می توانیم با تغییر نام آن ها و دادن پسوند مناسب به فایل ها دسترسی داشته باشیم . در زیر ما فایل MP3 خود را تغییر نام داده ایم .

استخراج فایل های افیس 16

 
در نظر داشته باشید تمام فایل ها نباید لزوما با این روش باز شوند در مثال بالا فایل PDF ما به صورت صحیح در WordPad باز شد . اما ما نمی توانستیم از طریق تغییر نام فایل از .bin به چیز دیگری آن را باز کنیم .
زمانی که شما محتوا را از فایال zip شده ( فایل اصلی که با تغییر پسوند آن را به فایل zip تبدیل کردیم ) استخراج کردید . می توانید پسوند فایل اصلی ( .docx , .xlsx , .pptx ) را برگردانید. فایل دست نخورده باقی مانده است و شما می توانید آن را به صورت معمولی در برنامه های مورد نیاز باز کنید .

چگونگی استخراج تصاویر از اسناد قدیمی تر آفیس ( .doc , .xls , .ppt  )
اگر شما نیاز به استخراج تصاویر از اسناد آفیس 2003 ( یا قدیمی تر ) را دارید . یک برنامه رایگان به اسم Office Image Extraction Wizard  وجود دارد که این کار را راحت کرده است . این برنامه همچنین به شما اجازه می دهد که تصاویر را از چندین سند به طور همزمان استخراج کنید ( سند ها از یک نوع فایل و یا چند سند از نوع های مختلف ) . برنامه را دانلود کنید و آن را نصب کنید ( همچنین یک نسخه از این برنامه به صورت پرتابل یا بدون نیازبه نصب وجود دارد )
برنامه را اجرا کنید و در صفحه Welcome بر روی Next کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 17

 
اول ما نیاز داریم که فایلی را که می خواهیم تصاویر را از آن استخراج کنیم مشخص کنیم . درصفحه  Input & Output در سمت راست کادر Document  بر روی Browse ( آیکون پوشه ) کلیک می کنیم .

استخراج فایل های افیس 18

 
مسیر پوشه حاوی فایل مورد نظر را مشخص می کنیم . فایل خود را انتخاب سپس بر روی Open کلیک می کنیم .

استخراج فایل های افیس 19

مسیر پوشه ای که حاوی فایل اصلی ما بود به صورت اتوماتیک به محل ذخیره سازی خروجی نیز تبدیل می شود ( محل پیش فرض ذخیره سازی همان مسیر پوشه حاوی فایل ما است ) . شما می توانید محل ذخیره سازی را به دلخواه خود تغییر دهید . برای ساخت یک پوشه زیر مجموعه همنام با فایل تیک گزینه Create a folder here را بزنید . سپس بر روی Next کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 20

 
 در صفحه Ready to Start بر روی Start کلیک کنید تا فرآیند استخراج تصاویر آغاز شود .

استخراج فایل های افیس 21

 
در حین انجام پروسه استخراج صفحه زیر به نمایش در می آید.

استخراج فایل های افیس 22

 
در صفحه Finished بر روی Click here to open destination folder کلیک کنید تا تصاویر استخراج شده را ببینید.

استخراج فایل های افیس 23

به خاطر این که ما قسمت ساخت یک پوشه زیر مجموعه را انتخاب کرده بودیم در این جا ما یک پوشه را مشاهده می کنیم که همنام فایل اصلی ما است و داخل آن تصاویر استخراج شده قرار دارد.

استخراج فایل های افیس 24
 
پس از باز کردن پوشه مربوطه شما تمام تصاویر را با نام گذاری عددی مشاهده می کنید .

استخراج فایل های افیس 25

 
شما همچنین می توانید تصاویر را از چند فایل به طور همزمان استخراج کنید . برای این کار در صفحه Input & Output تیک گزینه Batch Mode را بزنید .

استخراج فایل های افیس 26

 
صفحه Batch Input & Output نمایش داده می شود بر روی Add Files  کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 27

 
در کادر باز شده مسیر پوشه ای را که حاوی فایل هایی است که می خواهید تصاویر آن ها را استخراج کنید مشخص کنید . با استفاده از کلید Ctrl فایل های مورد نظر را همزمان انتخاب کنید .سپس بر روی Open کلیک کنید .
همچنین شما می توانید فایل های دیگری را از پوشه ای دیگر اضافه کنید. برای این کار مجدد بر روی Add Files کلیک کنید . در کادر باز شده مسیر پوشه ی جدید را مشخص کرده و فایل های مد نظرتان را انتخاب کنید .سپس بر روی Open کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 28

 
زمانی که تمام فایل های مورد نیازتان را برای استخراج تصاویر اضافه کردید می توانید انتخاب کنید که برنامه برای هر فایل یک پوشه مجزا همنام با فایل درست کند و تصاویر استخراج شده هر فایل را درون پوشه همنام با فایل ذخیره کند . برای این کار تیک گزینه Create a folder for each document را بزنید .

استخراج فایل های افیس 29
 
همچنین می توانید مشخص کنید که پوشه های خروجی در محل اصلی هر فایل درست شوند برای این کار قسمت
Same as each file’s input folder را انتخاب کنید . ویا می توانید خودتان یک مسیر را برای ساخت پوشه های خروجی و مورد نظر خود انتخاب کنید . برای انجام این کار بر روی آیکون پوشه در قسمت Output folder کلیک کنید ( Browse ) . بعد از انجام تنظیمات لازم بر روی Next کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 30

در صفحه Ready to Start بر روی Start کلیک کنید .

استخراج فایل های افیس 31

 
در صفحه بعدی روند پروسه استخراج تصاویر را نشان می دهد .

استخراج فایل های افیس 32

 
بعد از انجام مراحل استخراج در صفحه Finished تعداد عددی تصاویر استخراج شده را به ما نشان می دهد . بر روی Close کلیک کنید تا برنامه Office Image Extraction Wizard بسته شود .

استخراج فایل های افیس 33
 
اگر شما گزینه create a separate folder for each document را انتخاب کرده بودید در محل خروجی پوشه هاتون  شما پوشه های هم نام با فایل ها تون را مشاهده می کنید که هر کدام از آن ها حاوی تصاویر فایل هم نام خود است.

استخراج فایل های افیس 34

 
دوباره ما تصاویر را با نامگذاری عددی مشاهده می کنیم .

استخراج فایل های افیس 35

 
حالا می توانید تصاویر را تغییر نام بدهید آن ها را جابجا کنید و در اسناد خود از آن ها استفاده کنید .

منبع:

learning.asarayan.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کامپیوتر
دانلود فتوشاپ Adobe Photoshop CS6 13.0 ME Final کم حجم

دانلود فتوشاپ Adobe Photoshop CS6 13.0 ME Final / CS5 ME Portable / CS3 Portable کم حجم     دانلود فتوشاپ – Adobe Photoshop CS6 ME + Adobe Photoshop CS5 ME Portable | نسخه ارجینال (بدون نیاز به کرک و یا سریال) با حجم کم 200 + 120 مگابایت + …

ترفند
Foxit Studio Photo 3.6.6.922 ویرایش سریع عکس

Foxit Studio Photo 3.6.6.922 ویرایش سریع عکس Foxit Studio Photo نرم افزاری کاربردی برای کسانی که اهل ویرایش عکس هستند و می خواهند این کار را ساده و باظرافت انجام دهند. در برنامه Foxit Studio Photo گزینه های بسیار و برخی ویژگی های اضافه تعبیه شده است که کاربر را …

ترفند
تغییر سایز تصاویر به صورت دسته ای

Icecream Image Resizer 2.10 + Portable تغییر سایز تصاویر به صورت دسته ای Icecream Image Resizer از جمله برنامه های رایگان بوده که جهت تسریع و راحتی کار شما در تغییر سایز تصاویر طراحی گردیده است . شما می توانید چندین تصویر و حتی پوشه ای حاوی تصاویر را وارد …