انتقال تصویر بدون استفاده از IP استاتیک

برق

انتقال تصویر بدون استفاده از IP استاتیک و با استفاده از P2P Cloud

P2P مخفف عبارت Peer to Peer است.

ارائه دهندگان اینترنت یا همان ISP ها در حالت عادی به تمام کاربرانشان یک IP دینامیک ارائه می دهند . در واقع هر بار که شما مودم خود را خاموش و روشن میکنید آدرس IP شما تغییر میکند .

برای اینکه بتوانید انتقال تصویر انجام دهید باید محل دستگاه مشخص باشد در واقع باید از طریق شبکه شناسایی شده که بتوان تصویر آن را انتقال داد که این موضوع با وجود ای پی دینامیک میسر نیست . لذا باید با پرداخت هزینه ای ای پی ثابت یا همان IP Static تهیه کرد .

اما روش های دیگری وجود دارد که شما بدون پرداخت هزینه اضافه انتقال تصویر DVR و دوربین های مداربسته تان را انجام دهید . روش اول روش انتقال تصویر از طریق DDNS است که قبلا آن را بررسی کرده ایم . و روش دیگر که روش بهتری است روش انتقال تصویر دستگاه DVR با فناوری P2P است .

در روش انتقال تصویر با DDNS هر بار که دستگاه به اینترنت متصل می شود IP دستگاه به یک IP ثابت تبدیل می شود . اما در فناوری P2P شناسه مد نظر همان آدرس سخت افزاری یا مک آدرس است که مد نظر است لذا برای شناسایی آن نیاز به انجام یک مرحله اضافه نیست که این مزیت بزرگی است .

اکثر دستگاه ها و زیرساخت ها از فناوری P2P پشتیبانی میکنند حال آنکه در مورد فناوری DDNS اینگونه نیست .

در فناوری P2P اطلاعات با امنیت بیشتر منتقل می شوند .

در دوربین های شبکه بدون نیاز به روتر شما می توانید دوربین را مستقیما به شبکه متصل کرده و از فناوری P2P استفاده کنید در صورتی که برای فناوری DDNS شما نیازمند روتر هستید .

با این اوصاف انتقال تصویر دستگاه DVR دوربین مداربسته آنالوگ یا HD توسط P2P بهتر از DDNS است .

در ویدئو کلیپ آموزشی که برایتان آماده کرده ایم شما نحوه انتقال تصویر دستگاه DVR با فناوری P2P را می آموزید .

در تصویر اسکرین شات فیلم رایگان آموزشی انتقال تصویر دستگاه DVR با سیستم P2P را مشاهده میکنید .

انتقال تصویر دستگاه DVR با سیستم P2P

 

 این نکته را به خاطر داشته باشید که بهترین شیوه انتقال تصویر استفاده از ای پی ثابت یا همان IP Static  است .

======================================

 آموزش تصویری انتقال تصویر دوربین مداربسته و  دی وی آر و نحوه انتقال تصویر دوربین مدار بسته، DVR و ان وی آر روی موبایل، تبلت و لپتاپ به صورت قدم به قدم از طریق p2p و بدون نیاز به خرید آی پی ثابت و انتقال تصویر NVR و DVR از طریق سیم کارت و پی تو پی P2P و اموزش انتقال تصویر دوربینهای مداربسته بر روی آیفون اپل و گوشی های اندروید.

    از قابلیت های جدید در شبکه های امروزی استفاده از پروتکل های ابری یا Cloud می باشد. نعیم پردازش همواره تلاش می کند تا با تکنولوژی روز همراه باشد و با واردات سیستم های تولید شده برندهای معتبر دوربین مداربسته در ایران همواره پیشقدم می باشد. در این بین از دستگاه هایی که وارد شده (دی وی آر اوتکس OTEX و دی وی آر HUVIRON هاویرون یا هووایرون) به این قابلیت مجهز است که انتقال تصویر دوربین مداربسته را در هر شرایطی ارزانتر و ساده تر می نماید. بنابراین بر آن شدیم تا توضیحاتی را مبنی بر انتقال تصاویر دوربین مداربسته بدون نیاز به IP آی پی Static در اینجا بیاوریم. (این نوشته بروزرسانی شد و اکثریت DVR، NVR و دوربین های مدار بسته شبکه وارداتی توسط تیم فروش نعیم پردازش دارای این قابلیت هستند که جهت دریافت لیست قیمت دوربین مداربسته می توانید از منوی بالا به بخش پخش عمده وارد شوید.)

  1. در دستگاه های ضبط تصویر سیستم مدار بسته اعم از DVR ،NVR ،HVR، XVR و همچنین دوربین های تحت شبکه نیز امکان استفاده از این سیستم های ابری در صورت دارا بودن این قابلیت وجود دارد. البته سیستم ابری یا Cloud بسیار گسترده است و از نظر برخی این قابلیت شاید ابری به حساب نیاید ولی از نگاه بسیاری از کارشناسان دیگر، سیستم P2P یا همان Peer to Peer نیز زیر شاخه ای از سیستم ابری محسوب می شود.

 در ابتدا ببینیم که این سیستم چگونه کار می کند و سپس به نحوه انتقال تصویر و ارتباط با سیستم در یکی از بهترین سرور ها خواهیم پرداخت. همه می دانیم که برای ارتباط با دستگاه و یا دوربین تحت شبکه نیاز به آدرس مقصد یا همان IP دستگاه داریم، لذا ساده ترین راه حل، داشتن یک IP ثابت یا همان ایپی استاتیک است. اما بدلیل محدودیت ها و هزینه بردار بودن آن و محدود بودن آن برای برخی ISPها و یا حتی عدم ارائه این خدمات از طرف برخی سرویس دهندگان اینترنت، برخی افراد به دنبال راه حلی برای دسترسی به شبکه دلخواه بدون استفاده از آی پی ولید هستند.

اما توجیهی بسیار صحیح تر برای استفاده از سیستم های P2P از نگاه ما، امکان استفاده از انتقال تصویر در بستر شبکه های بی سیم ماننده GPRS، EDGE و یا سیستم های نسل سوم یا همان ۳G و ۴G می باشد که با ساختاری همچون WCDMA و یا… در ایران توسط اپراتورهای ایرانسل و رایتل در حال سرویس دهی هستند، بدین معنی که با استفاده از سیم کارت های تلفن همراه و اتصال به دستگاه دی وی آر DVR و یا NVR ان وی آر می توان به راحتی انتقال تصویر را انجام داد، در این شبکه ها به خاطر عدم امکان استفاده از آی پی استاتیک لزوم استفاده از یک سیستم جدید ضروری است. سیستم های P2P از نظر ساختاری بسیار شبیه به ساختار DDNS می باشد (برای مثال DynDNS و یا NOIP)، در سیستم های DDNS شما با ثبت یک اکانت جدید در یک سرور خدمات دهنده و همچنین اضافه کردن اکانت در مودم و یا دستگاه مورد نظر خود این امکان را داشتید تا به صورت دامین به آی پی داینامیک خود دسترسی داشته باشید، بدین معنا که دستگاه مودم و یا سیستم متصل به اینترنت همیشه آی پی خود را برای سرور ارسال می نمود و سرور این آی پی دریافتی را به دامین شما وصل می کرد، اما چند مشکل عمده در این سیستم وجود داشت:

  • ارائه نشدن این خدمات در بسیاری از سرور های حرفه ای به صورت رایگان
  • سخت بودن عملیات و تنظیمات برای کاربرانی که با مبحث شبکه اطلاعات کمی دارند
  • عدم پشتیبانی دستگاه دی وی آر یا مودم از سرور ارائه دهنده خدمات
  • امکان عدم برقراری به دلیل تحریم های احتمالی (تا زمان نوشتن این مقاله!)

 https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-IP-%D8%A2%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-DDNS-600x362.jpg

اما در سیستم های مجهز به قابلیت P2P، هر شرکت تولید کننده دستگاه دی وی آر یا NVR، با استفاده از یک کد یونیک و واحد منحصر به فرد مربوطه، امکان دسترسی به سیستم را از طریق یک سرور واسط که ار آن خود است را فراهم می آورد. برای مثال برخی از سرور ها از مک آدرس MAC Address و برخی دیگر از شماره سریال پشت دستگاه ایجاد شده در کارخانه برای ایجاد این ارتباط استفاده می کنند. به بیان ساده تر شما می توانید تنها با ثبت نام در سرور مربوطه و ثبت شماره سریال دستگاه بدون نیاز به هیچگونه تغییر در مودم، پورت فورواردینگ جهت انتقال تصویر، داشتن آی پی استاتیک و … ، تنها با اتصال کابل شبکه به دستگاه DVR و یا متصل کردن سیم کارت به دستگاه دی وی آر امکان ارتباط و انتقال تصویر را فراهم آورید.

در ادامه این روند، دستگاه های ذخیره ساز به تکنولوژی ای مجهزتر شدند که انتقال تصویر را برای نصابان بسیار ساده تر کرده است. انتقال تصویر DVR و NVR با استفاده از بارکد نامی است که این روز ها زیاد به گوش می رسد. در ادامه قصد داریم تا نحوه استفاده از P2P دستگاه های DVR، NVR و دوربین ها را به صورت کامل و عملی شرح دهیم.

در این روند، انتقال تصویر P2P بر روی وسایلی همچون موبایلها و تبلت ها و لپ تاپ با سیستم عامل های اندرویدی و IOS،، جدیدترین روش برای مشاهده تصاویر بر روی گوشیهای هوشمند به شمار می رود که به راحتی قابل تنظیم بوده و هیچ گونه نیازی به استفاده و دریافت آی پی استاتیک نیست. سرعت تنظیمات این کاربرد نیز در حدود کمتر ۵ دقیقه است!

انتقال تصویر P2P، به راحتی این امکان را بوجود می آورد تا تنها با اسکن کردن بارکد QR کد، به دستگاه دی وی آر انتخابی دسترسی داشته باشید.این عملیات بدون نیاز به پروکسی ، پورت فورواردینگ و برنامه های داینامیک انجام پذیر است. ارمغان این روش نصب بسیار راحت با اسکن کردن بارکد QR کد در تلفن های هوشمند است و برای هر دستگاه، اپلیکیشن کاربردی مربوطه برای گوشی ها این امکان را برای کاربر میسر می کند تا از هر نقطه با تلفن همراه خود در صورت وجود اینترنت (که امروزه جزو لاینفک زندگی های کنونی است!) به تصاویر دوربینهای مدار بسته نصب شده دسترسی داشته باشید. برای انجام دادن انتقال تصویر به شیوه P2P مراحل زیر را به دقت دنبال کنید:

  • با استفاده از یک کابل شبکه اتصال دی وی آر را به مودمی که به اینترنت وصل است ایجاد کنید 
  • معمولا یوزر و پسورد پیش فرض دی وی آرها ADMIN می باشد.جهت ایمنی بهتر است تا پسورد از حالت پیش فرض تغییر داده شود. در هر صورت پسووردی که در حالت عادی می توان با آن به تنظیمات دسترسی داشت، ملاک است
  • آی پی پیش فرض دی وی آر را به خاطر داشته باشید.

 

 تنظیمات مربوط به انتقال تصویر P2P 

در نخستیم مرحله بایستی از فعال بودن این قابلیت در دستگاه “دی وی آر” یا “ان وی آر” خود اطمینان داشته باشید. برای این منظور دقت نمایید که در زمان روشن کردن دستگاه دی وی ار و بوت شدن، پیغامی مبنی بر فعال یا غیر فعال بودن این قابلیت به شما داده می شود که باید تیک فعال شدن انتخاب گردد. اگر به هر دلیلی در ابتدا و در زمان روشن شدن دستگاه موفق به فعال کردن آن نشدید قادر خواهید بود تا از طریق منوی دستگاه وارد تنظیمات شده و پس از یافتن این گزینه آن را فعال کنید. شکل زیر جهت راهنمایی آورده شده است که برای DVRها و NVRهای دیگر ممکن است نحوه نمایش منوی آن ها کمی متفاوت باشد ولی در عمل تمام دستگاه ها ماهیتی شبیه به یکدیگر برای انتقال تصویر P2P دارند که در نهایت پس از اعمال این تغییرات (در صورت لزوم) تنظیمات را ذخیره می کنیم.

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-534x400.jpg

در مرحله بعد بایستی به سراغ نرم افزار های تلفن همراه و یا تبلت با توجه به سیستم عامل مربوطه رفت که برحسب سیستم عامل گوشی، نرم افزار متناسب با آن را باید در ابتدا دانلود و نصب شود. برای این منظور می توان از دو روش اقدام کرد. در روش اول در ابتدا بایستی یک بارکد خوان یا بارکد اسکنر بر روی گوشی خود نصب داشته باشید که از طریق آن بتوان بارکد های مربوط به دستگاه را اسکن کرد. پس از اسکن کردن بارکد اول (با توجه به مدل گوشی یا تبلت) در صورتی که گوشی به اینترنت متصل باشد به سرور مربوط به دستگاه دی وی آر یا NVR متصل شده و نرم افزار دانلود می شود که در ادامه روند هم مانند نصب سایر نرم افزار ها بر روی گوشی هوشمند، بایستی اقدام به نصب گردد.

در روش بعدی با توجه به نوع سیستم عامل بایستی از یکی از مارکت ها، آن را انتخاب و نصب نمود. برای گوشی دارای سیستم عامل اندروید می توانید با مراجعه به فروشگاه گوگل پلی ” Google Play Store ” نرم افزار مربوطه را دانلود و نصب نمایید. برای مثال می توان نرم افزار  Version: gDMSS Lite v2.60.5 (Free Version) را نصب نمایید و یا می توانید با اسکن بارکد قرار داده شده در شکل زیر، مستقیما به فروشگاه جهت دانلود هدایت شوید.

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/QR-CODE-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B1-1.jpg

 در  سیستم عامل آی او اس (IOS) جهت گوشی و تبلت های اپل نیز می توان با مراجعه به “اپ استور” و جستجوی اپلیکیشن idmss نسخه رایگان آن را دانلود و نصب کرد و یا می توانید با اسکن بارکد قرار داده شده در شکل زیر، مستقیما به فروشگاه جهت دانلود هدایت شوید.

(نسخه رایگان Version: iDMSS Lite v 1.00.0 (Free Version

(نسخه غیر رایگان iDMSS Plus v 1.00.0 (Charge Version

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%A2%DB%8C-%D9%BE%DB%8C.jpg

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87.jpg

(دقت کنید که در مثال ما دستگاه ذخیره ساز دارای برنامه  می باشد که ممکن است دستگاه خریداری شده شما دارای اپلیکشنی متفاوت باشد، اما معمولا روند راه اندازی مشابه به مثال ما خواهد بود).

 پس از نصب اپلیکیشن مناسب با گوشی خود نیاز به معرفی دستگاه مربوطه می باشد که می توانید مراحل را با توجه به اشکال آورده شده در زیر دنبال کنید:

در قسمتDEVICE MANAGER  امکاناتی از قبیل اضافه کردن دستگاه جدید، تغییرات پسورد و… و یا حذف کردن، همچنین کنترل تنظیمات آلارم دستگاه در دسترس است که بسته به نیاز می توان آن را انجام داد. در مرحله بعد می توانید با کلیک بر روی SCAN QR CODE به سریال دستگاه دسترسی داشته باشید که این کد در واقع درگاهی است جهت ایجاد ارتباط مابین وسیله و سرور آن. همچنین می توانید این قسمت را به صورت دستی نیز وارد کنید.باشکال زیر رای راهنمایی به توجه نمایید.

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D8%AF%D9%87-%D8%AF%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-453x400.jpg

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-600x390.jpg

پس از اسکن بارکد دستگاه مربوطه (DVR, NVR IP CAMERA) و یا وارد کردن سریال نامبر دستگاه نیاز به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور آن است که همان گونه که در قبل نیز متذکر شدیم، همان عباراتی هستند که در هنگام ورود به منوی دستگاه، به آن ها نیاز است. معمولا یوزر  پیش فرض admin می باشد. در این مرحله با کلیک بر روی start live preview قادرید تا تصاویر محصول شده از دوربینهای مداربسته را مشاهده نمایید.

https://npico.ir/wp-content/uploads/2015/04/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87.jpg

لازم به ذکر است که درصورتی که در محل نصب دی وی آر یا NVR و دوربین شبکه بدلایل مختلف اعم از عدم وجود خط ثابت تلفن یا عدم سرویس دهی مرکز مخابرات بر روی خط مربوطه امکان رنژه کردن اینترنت ADSL وجود ندارد، می توانید با خرید یک مودم سیم کارت خور لن دار انتقال تصویر دستگاه مربوطه را با توجه به آموزش بالا به راحتی انجام دهید.

======================================

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مبایل
ساخت استیکر متحرک تلگرام | Animated Stickers

آموزش ساخت استیکر متحرک تلگرام، پیامرسان محبوب ایرانی ها استیکر متحرک را به امکانات خود اضافه کرد. همانند قبل هر شخص قادر به ساخت استیکر متحرک تلگرام خواهد بود، در واقع این استیکر ها گیف نیستند و کاملا شبیه استیکرهای قبلی هستند اما بصورت متحرک هستند و زیبایی دوچندانی را …

ترفند
آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

پیش نیازهای ساخت استیکر تلگرام پیش از اینکه پروسه ساخت استیکر تلگرام را آغاز کنید، دقت داشته باشید که پیش نیازهای زیر در اختیارتان قرار داده شده باشند: نسخه دسکتاپ تلگرام باید بر روی کامپیوترتان نصب باشد. نرم افزار فتوشاپ باید بر روی کامپیوترتان نصب باشد. خلاقیت شما باید بالا …

ترفند
نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ

نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ گوشی های هوشمند در خود اطلاعات زیادی را ذخیره می کنند که شاید از اکثر آنها در طول روز استفاده نکنیم و اما شاید تمامی اطلاعاتی که شاید از آنها در طول دراز مدت استفاده نکرده ایم، بتوانند به کار ما بیایند و از این …