متفرقه

نرم افزار حسابداری مدارس،SchoolAccounting
نرم افزار حسابداری مدارس از ابتدای سال تحصیلی 91-90 در تمام مدارس کشور شروع به کار کرده است و تمامی اسناد مالی مدارس در این نرم افزار ثبت می گردد. ما قصد داریم در این صفحه از وب سایت اطلاعات ، نگارش ها ، آموزش ها و پرسش و پاسخ های مرتبط با این نرم افزار را قرار دهیم .

برای دریافت فایل نصب برنامه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود فایل نصب برنامه (91MB)

برای دریافت راهنمای نصب نرم افزار روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود راهنمای نصب نرم افزار (پاورپوینت)

برای دریافت آخرین دستورالعمل مالی مدارس روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود آخرین دستور العمل مالی مدارس

پسورد:sobhan1352

دریافت نگارش جدید سیستم حسابداری مدرسه

با سلام بدینوسیله به اطلاع مدیران محترم مدارس می رساند نگارش offline سیستم حسابداری مدرسه در سایت قرار گرفت همکاران محترم ضمن دریافت نگارش و باز نمودن فایل zip شده در مسیر نصب برنامه  که به صورت عمومی در مسیر(D:\Program Files\Vasta\School Accounting) نصب می شود کپی نمایید
بعد از نصب نگارش برنامه را اجرا نموده و به شماره نگارش در بالای صفحه دقت نمایید که شماره نگارش13980522 باشد.

32دانلود

پسورد:sobhan1352

اشکال حسابداری

مدارسي كه در چند روز قبل با برنامه حسابداري كار مي كردند و در زدن سند جديد كه پيام مي داد چون فاصله سند با سند قبلي بيش از 15 روز مي باشد و مي بايست ارسال اطلاعات به پايگاه صورت گيرد در هنگام ارسال اطلاعات با پيام((ارتباط با سرور راه دور قطع است)) روبرو مي شدند نگارش جديد از خود برنامه حسابداري مدارس تا لحظه نگارش اين مطلب خطا مي دهد و امكان دريافت توسط مدارس وجود ندارد لذا همكاران مي توانند نگارش را از وبلاگ دريافت و در سيستم خود اعمال نمايند همكاران اين نگارش را دانلود كرده و از حالت فشردگي خارج كنيد اين نگارش داراي چهار فايل مي باشد كه در تصوير زير قابل مشاهده مي باشد

اين چهار فايل را كپي كنيد و به درايوي كه ويندوز نصب شده رفته و روي پوشه program file كليك كنيد و از آنجا روي پوشه حسابداري Vasta كليك كنيد دو پوشه خواهيد ديد

پوشه School Accounting را باز كرده و چهار فايل را اينجا كپي كنيد موقع كپي پيامي خواهد داد Yes all را بزنيد تا هر چهار فايل كپي شوند حالا مي توانيد وارد برنامه حسابداري شده و ارسال اطلاعات كنيد

يك نكته:موقع كپي فايلها نبايد برنامه حسابداري مدرسه باز باشد

جهت دانلود نگارش حسابداري روي عكس زير كليك كنيد

 

 

دانلود برنامه حسابداری مدارس(برنامه آموزش و پرورش)

همکاران محترم برنامه شامل برنامه های زیر است:

دانلود کل برنامه به صورت یکجا(حجم 150M.B)
نکته های مورد توجه:
1.برای باز کردن قسمتهای دانلود شده نیاز به برنامه WinRar دارید که برای دانلود برروی اینجا کلیک کنید.
2.پس از دانلود فایل های دانلود شده را داخل یک پوشه کپی کرده و روی فایل شماره یک کلیک سمت راست و دکمه اکسترکت را انتخاب کرده تا کل فایلها در یک پوشه باز گردد.

پسورد:sobhan1352

تنظیم اسناد حسابداری و رعایت نکات ضروری
دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
درسند 1باید تراز چهارستونی سال قبل الصاق گردد
1-کلیه اسناد و دفاتر مالی(دفتر روزنامه- دفتر کل و صورتجلسات شورای مالی) توسط اعضای شورای مالی امضا و توسط مدیر مدرسه مهر و امضا شده باشد

2-تمامی فاکتورها توسط نماینده معلمان و مدیر مدرسه امضا و مهر شده باشد

3- تمامی فاکتورهای بدون نام – به نام مدرسه ثبت شده باشد

4- تمامی فاکتورهای بدون تاریخ- به تاریخ قبل از سند ثبت شده- تاریخ ثبت شده باشد

5- بعد از تایید اولیه اسناد توسط کارشناسان امور مالی اداره ، تراز آزمایشی چهارستونی به همراه صورتحساب آموزشگاه در سه نسخه چاپ می شود یک نسخه در پرونده حسابداری مدرسه – یک نسخه دربایگانی کارشناسی امور مالی اداره آموزش و پرورش- و یک نسخه برای پرونده سال بعد حسابداری مدرسه الصاق خواهد شد- هر سه نسخه توسط کارشناسی امور مالی مهر رسیدگی شد زده می شود.

6- بعد از تایید اولیه {دفاتر مالی(دفتر روزنامه- دفتر کل-دفترمعین(درصورت نیاز)} در یک نسخه چاپ و ضمیمه اسناد مالی گردد.

قابل توجه مدیران محترم مدارس(شروع سال مالی جدید در سیستم حسابداری)
جمعه, ۵ مهر ۱۳۹۸
با سلام خدمت مدیران محترم مدارس و تبریک سال تحصیلی جدید بدینوسیله به اطلاع می رساند سیستم حسابداری برای سال تحصیلی جدید (سال مالی99-98) بروز رسانی شده است مدیران محترم می توانند همانند سالهای قبل نسبت به ثبت سند افتتاحیه برای سال تحصیلی جدید 99-98 اقدام نمایند.

نکات قابل توجه:

*-در بخش ارسال و دریافت اطلاعات گزینه دریافت جداول پایه و تنظیمات را انجام داده و با ثبت رمز اینترنتی نسبت به دریافت جداول و تایید آن اقدام نمایید.

*-در صورتی که اطلاعات حسابداری سال تحصیلی 98-97 را به اتمام رسانده و مدارک و اسناد را چاپ نموده اید نسبت به بستن سال اقدام نمایید.

*- نسبت به تغییر سال اقدام نموده و ترجیحاً یک بار از سیستم خارج شده و دوباره وارد شوید.

*- به قسمت اسناد رفته و با زدن اولین سند(سند افتتاحیه) برای سال تحصیلی جدید ثبت سند نمایید

نمونه سند

 

*- بعد از ثبت سند نسبت به ارسال اولین سند ثبت شده اقدام نمایید

این کارباعث می شود آموزشگاه شما از لیست سیاه عدم ارسال اسناد سال تحصیلی 99-98 خارج شود.

شروع سال مالی حسابداری
سه شنبه, ۷ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۵۳ ب.ظ
در صورت عدم وجود سال مالی جدید در سیستم حسابداری طبق تصویر زیر جداول پایه را بروز کنید

 

خطای برنامه حسابداری مدرسه
جمعه, ۱۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۰:۵۱ ب.ظ
بدلیل افزوده شدن پروتکل امنیتی (SSL) به سامانه پایگاه تحت وب حسابداری مدارس، ممکن است با خطای(رمز عبور اشتباه است) یا (ارتباط با پایگاه قطع می باشد) مواجه شوید.

اگر هنگام ارسال اسناد به پایگاه حسابداری با این خطا مواجه می شوید فایل نسخه جدید (شماره نگارش:980522) را از بالای همین صفحه دانلود کرده و به صورت دستی نصب کنید

لطفا فایل های دریافتی را پس از دانلود از حالت فشرده خارج نموده و در مسیر نصب برنامه کپی نمایید.

(D:\Program Files\Vasta\School Accounting)

1) فایلهای دانلود شده را (بعد از خارج کردن از حالت فشرده) کپی کنید(هر چهار فایل باید همزمان انتخاب و کپی شود)

2) بعد از کپی هر 4فایل به مسیر نصب برنامه بروید

3) مثلا درایو C

4) بعد پوشه Program Files (اگر نبود سایر درایوها را بررسی کنید مثلا D یا E و …..)

5)‌ بعد پوشه Vasta

6) بعد پوشه School Accounting

7) کلیک راست کرده و در اینجا paste کنید

دانلود نگارش ۱۳۹۸۰۵۲۲

توجه این نگارش را هم در اینترانت و هم در اینترنت تست کرده ایم و درست کار می کند ولی در بررسی مشکل برخی مدارس ارسال اطلاعات به پایگاه در اینترانت خطا می دهد که در صورت اتصال به اینترنت مشکل حل خواهد

برای شروع سال جدید حسابداری بعد از نصب نگارش جدید از قسمت “تنظیمات” گزینه “دریافت جداول و تنظیمات پایه” –“دریافت جداول از اینترنت” را انجام دهید(برای راهنمایی کلیک کنید)

توضیحات تکمیلی

راهنمای ارسال و دریافت اطلاعات به پایگاه مالی مدارس در نگارش جدید

 

به دلیل تغییر ساختار اطلاعاتی و نوع و نحوه ی ارسال اطلاعات به پایگاه خواهشمنداست مراحل ارسال اطلاعات به پایگاه را بخصوص برای اولین بار پس از دریافت نگارش جدید که به شرح زیر می باشد به دقت مطالعه فرمائید .

با تشکر

پس از دریافت نگارش جدید، اولین اقدامی که سیستم از حسابداران می خواهد ، ارسال اطلاعات به پایگاه می باشد.
هنگام ارسال اطلاعات نکات زیر کنترل می شود
2.1. دریافت آخرین جداول پایه و تنظیمات از پایگاه ( اگر هنگام دریافت جداول پایه با اشکالی برخورد کردید مانند اینکه: «کدهای زیردرجدول حسابها وجود ندارند …» این پیام یعنی اینکه کدهای حسابی ( سر فصل) در سیستم شما هست که در پایگاه وجود ندارد لذا باید این کدها از سیستم شما حذف گردند، برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

2.1.1. کدهائی که سیستم به شما اعلام می کند یادداشت نمائید ( مانند 1300 یا 9999 یا ….)

2.1.2. از منوی «اطلاعات پایه» زیر منوی «تعریف سرفصل­ها» را انتخاب نمائید.

2.1.3. در پنجره باز شده ،کد حساب مورد نظر را پیدا و آن را انتخاب و سپس روی دکمه «حذف» کلیک کند تا این کد حذف گردد. اگر حسابی که می خواهید حذف کنید دارای معین ( زیر حساب) می باشد اول باید زیر حسابهای آن را حذف کنید ، حال اگر هنگام حذف این حساب ، سیستم پیام دهد که «از این حساب دربرخی ازاسناداستفاده شده است ونمی توانید حذف کنید» باید اسنادی را که در آن ازاین کد استفاده کرده اید اصلاح یا حذف کنید برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

2.1.3.1. از منوی «دفتر مالی» زیر منوی «دفتر کل» (یا برای حسابهای معین منوی «دفتر معین») را انتخاب نمائید

2.1.3.2. سپس عنوان حسابی که می خواستید حذف کنید را انتخاب کنید تا ببیند در چه اسنادی از آن استفاده شده ، لذا شماره اسناد مورد نظر را یاداشت نمایید.

2.1.3.3. سپس از منوی «عملیات حسابداری» زیر منوی «لیست اسناد» را انتخاب و اسناد مورد نظر را که یادداشت نموده اید ابتدا چاپ و سپس آن را اصلاح و یا حذف نمایید.( اگر سند را حذف نمودید باید با کد حساب مشابه سند را مجدد ثبت کنید)

2.1.3.4. اکنون می توایند مجددا از منوی «ارسال و دریافت اطلاعات» زیر منوی «دریافت جداول پایه و تنظیمات» را انتخاب کنید تا تنظیمات و جداول پایه دریافت گردد.

2.2. بستن سال مالی سالهای گذشته ( در صورتی که در سال یا سالهای گذشته با این سیستم کار کرده اید و هنوز سال مالی بسته نشده سیستم از شما می خواهد آن سال ها را ببندید برای بستن سال مالی گذشته موارد زیر را انجام دهید

2.2.1. از نوار ابزار ، آیکن «سال مالی» را انتخاب کنید.

2.2.2. پس از باز شدن پنجره مربوطه روی سال مالی که قرار است بسته شود کلیک کنید.

2.2.3. پس از فعال شدن سال مالی مورد نظر از منوی «عملیات حسابداری» زیر منوی «بستن سال مالی» را انتخاب کنید

2.2.4. پس از بستن سال مالی مورد نظر چنانچه سال دیگری از سال های گذشته دارید که هنوز بسته نشده مراحل2.2.1 تا 2.2.3 مجددا تکرار کنید)

2.3. اکنون از منوی «ارسال و دریافت اطلاعات» زیر منوی «ارسال اطلاعات به پایگاه» را انتخاب تا اطلاعات شما به پایگاه ارسال شود.

آموزش برنامه حسابداری مدارس

فایل زیر را دانلود کنید  که به صورت پاورپوینت است:

 

اهم مقررات مالی مدارس
حسابداری

1- رعایت مفاد آیین نامه مالی مدارس در دریافتها و پرداختها و حسب مورد رعایت دقیق مفاد سایر قوانین و مقررات مالی و محاسباتی از جمله قانون محاسبات عمومی ، قانون مالیاتهای مستقیم و قانون معاملات دولتی و …

2- اخـذ مجوز صـدور چک برای چکهای بالای 49/200/000ریال از طریق سامانه مالی مـدارس و اخـذ مجوز کتبی برای تمامی خرید های تجهیزات و انجام تعمیرات از اداره متبوع .

3- ثبت بموقع اموال و تجهیزات خریـداری شـده (اموال بالاـی 4/920/000ریـال) در سامانه اموال و الصاق برچسـب اموال.

4- پیگیری و نصب کارتخوان برای تمامی مـدارس و رعایت ممنوعیت اخـذ هر گونه وجوه نقد توسط عوامل مدرسه و واریز مستقیم توسط اولیا به حساب مدرسه از طریق فیش ، posو….

5- اسـتفاده از لیست بانکی در پرداختهای پرسـنلی و واریز به حساب افراد با اخـذ تاییـدیه بانک و کسـر مالیات پرسـنل مشمول و ارسال مالیات کسر شده به اداره امور مالیاتی.

6- ثبت هزینه های مرتبط با واحد آموزشی در سرفصلهای مربوطه.

7- رعایت ممنوعیت اخذ چک در وجه حامل و یا نام مدرسه از اولیا بابت مشارکت ، سـرویس ، تقویتی و … و لزوم اخذ چک صرفا در وجه شماره حساب مدرسه و تحویل آنها به بانک در اسرع وقت و عدم نگهداری در مدرسه.

8- تطبیق دریـافتی هـا و پرداختی هـای کلاسـهای فوق برنـامه ، تقویتی و کنکور با بخشـنامه ها و دسـتورالعملهای مربوطه.

9- محاسـبه هزینه تمام شده سـرویس و اخذ مبلغ متناسب با هزینه سـرویس از اولیا و امتناع از دریافت وجوه مازاد بر هزینه.

10- اخذ شـماره حساب مکتوب از فروشـنده برای پرداخت مبالغ بیش از 5میلیون ریـال و واریز وجه بحساب ذینفع . (برای شرکتهای حقوقی و پیمانکاری شماره حساب باید بنام شرکت طرف قرارداد باشد نه شخص مدیر عامل یا صاحب شرکت).

11- برگزاری و ثبت حداقل یک جلسه شورای مالی و درج در سیسـتم مالی و دفتر شورای مالی مدرسه و امضاء اسناد و دفاتر توسط صاحبان امضاء مجاز و بایگانی و نگهداری در محل مناسب .

12- رعایت موارد ایمنی صدور چک ( عدم صدور چک در وجه حامل ، نگهداری در محل امن و امضاء چک در لحظه صدور آن ) و ثبت اطلاعات چکهای صادر شده در ته چک( تاریخ – گیرنده – عنوان هزینه و … ).

13- واریز درآمـدها بحسـاب متمرکز اداره کـل نزد بانـک مرکزی جمهـوری اسـلامی و پرهیز از واریز هرگـونه درآمد اختصاصی ( درآمد سالن ورزشی ، بزرگسالان ، کانونهای پرورشی و …) بحساب مدارس .

14- کنترل و نظارت دقیق بر موضوع عدم بکارگیری نیروی آزاد در مدارس و واحدهای تابعه

===============================

منابع:

http://farhangkhoy.blog.ir

http://yousefi66.blog.ir

http://kilikmadrese.ir

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متفرقه
1
راهنمای نحوه انتقال اطلاعات دانش آموزان از سامانه سناد به سامانه سجفا

راهنمای نحوه انتقال اطلاعات دانش آموزان از سامانه سناد به سامانه سجفا : ۱- لازم است در ابتدا و قبل از آغاز تغذیه اطلاعات از سناد، فهرست کلیه کلاس های موجود در مدرسه را به تفکیک پایه و رشته، از طریق منوی «لیست کلاس‌ها»در این سامانه تعریف کنید.   ۲- …

ترفند
آشنایی با اصطلاحات رایج در شبکه های اجتماعی(فضای مجازی)

همواره وارد شدن به یک فضای جدید، مستلزم رو به رو شدن با واژه ها و اصطلاحات ناآشنایی است که در آن فضا پرکاربرد بوده و رایج است. از این رو، برای فعالیت بهتر در این فضاها باید با معانی و چگونگی به کار بردن این گونه واژه ها آشنا …

برق
آموزش آیفون صوتی

آموزش آیفون صوتی اولین مقاله در مورد آیفون هاست که در سایت آموزش برق قرار می گیرد. سعی می کنیم در روزهای آینده بیشتر در مورد آیفون صوتی و آیفون تصویری آموزش دهیم. ما در ۱۰۰ صفحه اولِ کتاب آموزش آیفون های صوتی و تصویری در مورد آیفون صوتی آموزش دادیم و خیلی …