آماری عجیب در مورد انسان ها
بشر پر حرف ترين موجود روي زمين است. اين آمار رااخيرا از سوي پزشکان روسيه منتشر شده.

اين محققان حد متوسط عمر بشر را هفتاد سال گرفته اند که در اين مدت انسان ۱۳ سال حرف مي زند، ۶ سال غذا مي خورد و ۲۳ سال نيز مي خوابد.

هر نفر به طور متوسط صدها تن غذا مي خورد. اگر وزن افراد را ۷۵ تا ۸۰ کيلو گرم بگيريم بايد گفت هر فرد در عمر خود ۱۲۵۰ تا ۱۳۳۵ برابر وزنش غذا مي خورد. در مدت يک روز يا ۲۴ ساعت ۱۰۰۰ ليتر هوا تنفس مي کند وقلبش در هر ۱ دقيقه ۸۰ تا ۱۰۰ بار مي زند. با اين شرايط قلب انسان در طول زندگيش دو ميليارد و۵۸ ميليونبار بدون وقفه واغلب بدون کوچکترين مشکلي مي زند.

انسان تنها موجودي است که راست قامت است و روي دو پا راه مي رود ودر طول روز به طور متوسط ۲۰ هزار قدم بر مي دارد يعني ۷ ميليون قدم در سال. در ۷۰ سالگي تعداد اين قدمها به ۵۰۰ ميليون مي رسد يعني ۵۰۰ هزار کيلومتر راه رفته. با اين محاسبات مي توان نتيجه گرفت که هر فرد در طول زندگيش مي تواند ۹ بار کره ي زمين را دور بزند و با پاي پياده به کره يماه برود با توجه به اينکه فاصله زمين تا ماه ۳۹۰ هزار کيلومتر است…..

بدن انسان به وسيله ي پوشش شگفت انگيزي محافظت مي شود. اين پوشش پوست بدن است که در هر ساعت ۳۰ ميليون ميکروب روي آن مي نشيند و ۲۹ ميليون آن کشته مي شود و پس از ۲ ساعت از اين ۳۰ ميليون فقط ۷ هزار تاي آن باقي مي ماند.

در بدن انسان بين ۲ تا ۴ ميليون نقطه ي درد و جود دارد که حساسيت آن نسبت به موقعيت پوست بدن فرق دارد. بدن انسان قدرت مقاومت شگفت انگيزي دارد و مي تواند گرماي ۴۴ تا ۴۵ درجه را تحمل کند و حتي اگر به تدريج گرم شود در فضاي خشک مي تواند ۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه حرارت را تحمل کند و بالاترين ميزان برودت که بدن قادر به ايستادگي در برابر آن است ۲۷ درجه زير صفر است.

انسان مي تواند ۵۲ روز تنها با خوردن آب زنده بماند. حساسترين عضو بدن چشم است که مي تواند ۱۰ هزار رنگ را تشخيص دهد وبالاخره اينکه نوزادان تا ۸ ماهگي دنيا را سياه وسفيد مي بينند.