National Geographic: Secrets Of The Taj Mahal DVDRip (2009) Divx

|دانلود با لینک مستقیم از سرور سایت|

 

نام مستند: اسرار تاج محل – Secrets Of The Taj Mahal
محصول: National Geographic
سال انتشار: ۲۰۰۹
زبان: انگلیسی
مدت زمان: ۴۶ دقیقه
حجم: ۳۵۰ مگابایت
کیفیت: DVDRip Divx
زیرنویس فارسی: ندارد
خلاصه داستان: تاج ‌محل که به نماد وفا و عشق ابدی معروف است آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در سواحل رودخانه Yamuna در نزدیکی شهر اگرا و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌ است. این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی محبوبش ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱(میلادی) به ‌هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده‌ است. شاه بنا به وصیت همسرش تصمیم گرفت با ساخت بنایی زیبا، مجلل و عظیم، همسرش را جاودانه کند. از این ‌رو آرامگاهی زیبا بر روی قبر او بنا نهاد.
همانطور که مشخص است، نام این بنای زیبا ایرانی است. این ساختمان بر پایه مخلوطی از معماری ایرانی، هندی و اسلامی بنا شده‌ است و در ساخت آن ۲۰،۰۰۰ هنرمند و معمار از نقاط مختلف آسیا به‌خصوص ایران، شبه قاره هند، آسیای میانه و آناتولی شرکت داشته‌اند. آغاز ساخت تاج‌ محل سال ۱۶۳۲م (۱۰۴۲ ش) بوده و در سال ۱۶۴۷م (۱۰۵۷ ش) تکمیل شده است.
احمد لاهوری و برادرش استاد حمید لاهوری (سده یازدهم هجری) سرمعماران ایرانی سازنده تاج محل در هندوستان بوده‌اند. در برخی متون نیز از عیسی خان شیرازی و امانت خان شیرازی طغرانویس، که هر دو ایرانی بوده‌اند نام برده شده‌ است، که گویا خوشنویسی کتیبه‌های در و دیوارهای تاج‌ محل به امانت خان واگذار شده‌ بوده ‌است.
این مستند به آنچه که در بالا به آن اشاره شده است بطور کامل و مصور می پردازد و شما را به سه و نیم قرن پیش برده و با اسرار این مکان زیبا آشنا می سازد، مکانی مجلل که رمز عشق ابدیست!

 

password دانلود مستند اسرار تاج محل    Secrets Of The Taj Mahal 2009پسورد فایل: www.downloadha.com
 

دانلود پارت اول:           Rapidshare     Direct Link

دانلود پارت دوم:           Rapidshare     Direct Link

http://norouz94.ir/wp-content/uploads/2015/04/Star.gif

دانلود فیلم مستند اسرار تاج محل Secrets Of The Taj Mahal 2009

تاج ‌محل یکی از جاذبه های توریستی هند به شمار می رود که در ۲۰۰ کیلومتری دهلی نو پایتخت هند واقع شده است . این شاهکار معماری جهان توسط معمارانی از کشورهای ایران , هند , آسیای میانه به دستور شاه بنا برای آرامگاه همسر ایرانی اش یعنی ممتاز محل ساخته شده است . طبق اسناد تاریخی احمد لاهوری و برادرش استاد حمید لاهوری از سرمعماران این بنا بوده اند و خطاطان ایرانی نیز به نوشتن کتیبه های آن پرداخته اند . این مستند به بررسی تمامی اسرار مربوط به این بنای زیبا می پردازد و شما را با آن آشنا می سازد . 
تصاویر قسمتهایی از مستند :

Secrets-Of-The-Taj-Mahal-2009-1-www.download.ir  Secrets-Of-The-Taj-Mahal-2009-2-www.download.ir

 

 

 

 

 

ت

وضیحات مستند :

– نام فارسی  : اسرار تاج محل

– نام انگلیسی  : Secrets Of The Taj Mahal

– کمپانی تولید کننده : National Geographic

– سال انتشار : ۲۰۰۹

– زبان : انگلیسی

– زمان : ۴۶ دقیقه

– کیفیت نمایش : DVDRip Divx

– زیرنویس فارسی : ندارد

دانلود فیلم مستند اسرار تاج محل Secrets Of The Taj Mahal 2009 با لینک مستقیم از دانلود فارسی