راهنمای نحوه انتقال اطلاعات دانش آموزان از سامانه سناد به سامانه سجفا

متفرقه
1

راهنمای نحوه انتقال اطلاعات دانش آموزان از سامانه سناد به سامانه سجفا :

۱- لازم است در ابتدا و قبل از آغاز تغذیه اطلاعات از سناد، فهرست کلیه کلاس های موجود در مدرسه را به تفکیک پایه و رشته، از طریق منوی «لیست کلاس‌ها»در این سامانه تعریف کنید.

 

۲- قبل از دریافت خروجی اکسل از سامانه سناد، لازم است کلیه دانش آموزان مدرسه را در سامانه سناد، ثبت نام و کلاس‌بندی کرده باشید. دانش آموزان کلاس‌بندی نشده در فایل های خروجی کلاسی سناد از قلم خواهد افتاد و در اینصورت لازم است آن ها را بصورت تکی و موردی به این سامانه اضافه نمائید.

۳- وارد پنل مدرسه در سامانه سناد شوید(m1-snd.medu.ir) و پس از اطمینان از ثبت نام و کلاس بندی کلیه دانش‌آموزان، از منوی سمت راست « امور دفتری»، زیرمنوی «مدیریت کلاس‌ها» را انتخاب کنید. دقت کنید بجای منوی «مدیریت کلاس ها» وارد منوی «کلاس‌های مدرسه» نشوید!

۴- در صفحه ظاهر شده، گزینه های «سال تحصیلی» ، «نوبت تحصیلی» و «پایه / رشته» را انتخاب و سپس دکمه آبی رنگ «ادامه» را بزنید تا لیست کلیه کلاسهای آن رشته/پایه نمایش داده شود. تصویر بالا

۵- برای هریک از کلاس‌های نمایش داده شده در لیست، دکمه آبی رنگ «لیست دانش آموزان» را کلیک نموده و از صفحه جدید ظاهر شده (که درواقع لیست دانش آموزان کلاس می باشد) دکمه «خروجی اکسل» را انتخاب کنید.

۶- فایل اکسل ایجاد شده را به نام یا کد کلاس مربوطه و الزاماً با نام انگلیسی در سیستم خود ذخیره کنید.

۷- باتوجه به غیراستاندارد بودن فایل‌های اکسل خروجی سامانه سناد، لازم است قبل از تغذیه در این سامانه، فایل های دانلود شده را یکبار از طریق دابل کلیک، باز کرده و پس از انتخاب گزینه yes در پرسش انجام شده، از طریق منوی file، گزینه Save As… را انتخاب و قسمت Save As Type… را روی گزینه اول یعنی Excel Workbook بگذارید و فایل اصلاح شده را که به پسوند xlsx تغییر می یابد را آماده سازید.

۸- از طریق دکمه «افزودن از فایل اکسل خروجی سناد» در این صفحه، فایل های اکسل کلاس‌های مدرسه را در این سامانه بارگذاری کنید.

۹- پس از پایان انتقال دانش آموزان از فایل های اکسل، از طریق منوی «آمار» و نیز «لیست دانش آموزان»، از صحت اطلاعات و آمار ثبت شده در این سامانه اطمینان حاصل کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متفرقه
برنامه حسابداری مدارس

نرم افزار حسابداری مدارس،SchoolAccounting نرم افزار حسابداری مدارس از ابتدای سال تحصیلی 91-90 در تمام مدارس کشور شروع به کار کرده است و تمامی اسناد مالی مدارس در این نرم افزار ثبت می گردد. ما قصد داریم در این صفحه از وب سایت اطلاعات ، نگارش ها ، آموزش ها و …