نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ

ترفند

نحوه بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ

گوشی های هوشمند در خود اطلاعات زیادی را ذخیره می کنند که شاید از اکثر آنها در طول روز استفاده نکنیم و اما شاید تمامی اطلاعاتی که شاید از آنها در طول دراز مدت استفاده نکرده ایم، بتوانند به کار ما بیایند و از این رو برای دسترسی به تمامی فایل ها و عدم از دست دادن آنها در شرایط و اتفاقات مختلف، بهترین کار این می باشد که از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم.

بکاپ گرفتن از مخاطبین

اگر گوشی شما متعلق به برند سامسونگ می باشد و تصمیم به تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گرفتن از مخاطبین و سایر اطلاعات گوشی را دارید، می توانید از برنامه samsung smart switch استفاده کنید که یک برنامه کامل و جامع برای تهیه نسخه پشتبان از تمامی اطلاعات گوشی می باشد که باید ابتدا نسخه ویندوز این برنامه را با استفاده از لینک زیر دانلود کنید و سپس گوشی را به کامپیوتر متصل کنید و تمام اطلاعات شما در کامپیوتر ثبت شوند که می توانید در ادامه دانلود کنید؛

اما همان گونه که گفته شد، این برنامه متعلق به کامپیوتر می باشد و برای تهیه کلی نسخه پشتیبان از گوشی طراحی شده است و اگر قصد شما تنها تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین گوشی سامسونگ می باشد، از داخل برنامه Contacts می توانید اقدام کنید که تنها نیاز به چند کلیک دارد. به همین دلیل در ادامه با نحوه بک آپ گیری از مخاطبین سامسونگ آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

توجه : در آموزش زیر از اندروید 9 سامسونگ استفاده شده است. اما بطور کلی فرایند یکی است و شما می توانید در سایر نسخه های اندروید گوشی سامسونگ خود از این آموزش استفاده کنید.

1- در قدم اول از منو Home بر روی برنامه Contacts کلیک کنید. سپس شما وارد دفترچه تلفن خود خواهید شد. همان گونه که در تصویر مشخص شده است، بر روی 3 خط افقی در بالا سمت چپ کلیک نمائید.

مخاطبین سامسونگ

2- اینک صفحه کشویی برای شما باز خواهد شد که برای بکاپ گرفتن از مخاطبین گوشی سامسونگ، باید بر روی گزینه انتهایی صفحه، یعنی manage contacts باید کلیک کنید.

بکاپ مخاطبین سامسونگ

3- در این مرحله وارد پنجره ای خواهید شد که باید گزینه دوم یعنی Import/export contacts را انتخاب نمائید.

مخطبین گوشی

4- اینک شما با دو گزینه Import و export مواجهه خواهید شد. برای تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین گوشی بر روی exportکلیک کنید. اما اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید، شاید برای شما سوال باشد که دقیقا وظیفه این دو کلید چیست؟! در ادامه متوجه خواهید شد.

مخطبین گوشی

  • معنیImport:Import به معنی وارد کردن می باشد. اما در اینجا کاربردش بدین گونه است که اگر شما از قبل نسخه پشتیبان تهیه کرده اید، با کلیک بر روی Import به محل ذخیره فایل های گوشی وارد خواهید شد که تنها می توانید فایل با پسوند vcf. را انتخاب کنید. بنابراین این گزینه مناسب افرادی است که از قبل فایل پشتیبان را تهیه کرده اند.
  • معنیexport:export به معنی صادر کردن می باشد. اما منظور از صادر کردن، ایجاد فایل نسخه پشتیبان از تمام مخاطبین گوشی می باشد که نسخه خروجی یک فایل با پسوند vcf. می باشد.

5- محل ذخیره فایل بکاپ را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Export پائین صفحه کلیک کنید.

بکاپ مخاطبین

6- عملیات تهیه نسخه پشتیبان شروع خواهد شد و نسبت به تعداد مخاطبان متغیر است و شاید چند ثانیه ای وقت نیاز داشته باشد.

پشتیبان مخاطبین

7- هم اکنون برای اطمینان از ذخیره شدن فایل در محل ذخیره مشخص شده، وارد محل ذخیره شوید. فایل vcf. را مشاهده خواهید کرد.

مخاطبین سامسونگ

تذکر : فایل نسخه پشتیبان شما هم اکنون بصورت کامل ذخیره شده است. پس توصیه ای که برای شما داریم این است که فایل مربوطه را به بهترین شیوه ممکن نگهداری کنید تا افراد سودجو از این فایل استفاده نکنند.

==========================

بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید – آموزش تصویری

در این پست کوتاه میخوام نحوه بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید رو خدمت تون آموزش بدم . همه ما در طول هفته یک یا چند شماره تلفن به فهرست مخاطبین گوشی مون اضافه می کنیم . تا حالا به این فکر کردین که اگر یه موقع این شماره ها پاک بشن واقعا باید چه خاکی بریزیم تو سرمون ؟! در ادمه یه راه حل ساده بهتون یاد میدم تا دیگه هیچوقت کار به جاهای باریک نکشه .

دلیل بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین چیه ؟

هیچوقت فراموش نکنید که گوشی موبایل برای چی ساخته شده ! گوشی در درجه اول یه وسیله برای برقراری تماس با دیگرانه و بعد یه دستگاه برای بازی و سرگرمی و اجرای برنامه های کاربردی . مهم ترین چیزی که در یک گوشی وجود داره همون فهرست مخاطبین تونه . شماره تلفن دوستان ، همکاران ، فامیلا و … . با ورود گوشی های اندرویدی مدرن به بازار دیگه کسی دفترچه تلفن تو خونه یا کیفش نداره و اگر این اطلاعات رو نداشته باشید ، باید برید تمام اون شماره ها رو با بدبختی دوباره جمع کنید . به طور کلی برای بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین 2 تا دلیل بسیار مهم وجود داره :

1- حذف شدن شماره ها از فهرست مخاطبین

اگر بنا به هر دلیلی یک یا چند و یا حتی کل فهرست مخاطبین تون حذف بشه ، میخواید چیکار کنید ؟! به هر حال آدمی زاده دیگه به قول معروف جایزالخطاست .

2- انتقال شماره ها به گوشی جدید

وقتی یه گوشی جدید میخرید باید همه این شماره ها رو به گوشی جدید انتقال بدین ! فرض کنید اصلا همه شماره ها رو هم دارید و مثلا 250 تا شماره هم تو گوشی قبلی تون ثبت کردین ؛ آیا واقعا می خواین 250 تا شماره رو تو گوشی جدید وارد کنید ؟! اینکار هم زمان زیادی میگیره هم اینکه « گره ای که با دست میشه باز کرد رو چرا با دندون میکشی ؟! » . با دندون نکش ! ادامه پست رو بخون !

بنا به این 2 دلیلی که خدمت تون عرض کردم اکیدا توصیه میکنم هرزگاهی از فهرست مخاطبین گوشی تون یه بکاپ بگیرید که بعدا به دردسر نیوفتین .

روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید

برای تهیه بکاپ از فهرست مخاطبین گوشی تون مراحل زیر رو انجام بدین :

■ برنامه تلفن یا همون Phone رو باز کنید ( همون آیکن سبز رنگ که باهاش تماس میگیرید ) .

■ از قسمت بالا و سمت راست صفحه ( در گوشی های فارسی سمت چپ ) روی آیکن 3 نقطه لمس کنید و بعد گزینه تنظیمات یا Settings رو انتخاب کنید .

روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید - مرحله 1

روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید – مرحله 1

■ در مرحله بعد روی گزینه مخاطبین یا Contacts ضربه بزنید .

■ حالا در این صفحه روی اولین گزینه ورود / صدور مخاطبین یا Import / Export contacts ضربه بزنید .

■ همونطور میبینید یه منیو باز میشه که چنتا گزینه داره . فعلا با گزینه هایی که با واژه Import شروع میشن اصلا کاری نداریم چون ما می خوایم عمل Export رو انجام بدیم . در اینجا 2 تا گزینه وجود داره که باید بر اساس شرایط تون یکی رو انتخاب کنید :روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید - مرحله 2

روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید – مرحله 2

  • گزینه صادر کردن به محل ذخیره دستگاه یا  Export to device storage

اگر میخواید فایل بکاپ در حافظه داخلی گوشی تون ذخیره بشه باید این گزینه رو انتخاب کنید .

  • گزینه صادر کردن به کارت SD یا  Export to SD card

اما اگر روی گوشی تون یه کارت حافظه SD نصب کردین و دوس دارید فایل بکاپ رو روی کارت حافظه SD تون نصب کنید ، باید این گزینه رو انتخاب کنید . اگر کارت حافظه SD دارید من توصیه می کنم حتما این گزینه رو انتخاب کنید بعدا علتش رو خدمت تون توضیح میدم .

روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید - مرحله 3

روش بکاپ گرفتن از فهرست مخاطبین در اندروید – مرحله 3

■ وقتی یکی از این دو گزینه بالا رو انتخاب می کنید پیغامی ظاهر میشه که آدرس ذخیره سازی فایل بکاپ رو بهتون نمایش میده . این فایل با نام Contacts.vcf در حافظه تون ذخیره میشه .

■ خب تموم شد ! فایل بکاپ فهرست مخاطبین تون در آدرسی که در مرحله قبلی بهتون نمایش داده شد ذخیره شده و هر وقت بخواید می تونید ازش استفاده کنید .

فایل Contacts.vcf فایل بکاپ فهرست مخاطبین یا کانتکت لیست

فایل Contacts.vcf فایل بکاپ فهرست مخاطبین یا کانتکت لیست

بعد از اینکه فایل بکاپ Contacts.vcf تو حافظه ذخیره شد حتما این فایل رو به کامپیوتر تون انتقال بدین !

فراموش نکنید که اگر این فایل رو رد جای مطمئنی ذخیره نکنید تمام کارایی که تا الان کردین بیهوده بوده ! چون این فایل باید جاش امن باشه تا بعدا برای بازیابی شماره ها بتونید دوباره ازش استفاده کنید .

============روش ساده تر===============

داخل گوشی رفته و مخاطبین (Contacts) را انتخاب می کنیم

در پنجره باز شده روی یکی از مخاطبین با انگشت لمس می کنیم تا انتخاب شود.

حالا از بالا مربع کوچک که زیرش نوشته (همه) یا (All) را تیک دارش می کنیم.

از سمت چپ روی کلمه اشتراک گذاری یا (Share) کلیک

و سپس بلوتوس (Bluetooth) را انتخاب

در پنجره باز شده  گوشی جدید را انتخاب تا به آن گوشی ارسال شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترفند
آموزش تصویری ساخت استیکر تلگرام با فتوشاپ (استیکر حرفه‌ ای)

پیش نیازهای ساخت استیکر تلگرام پیش از اینکه پروسه ساخت استیکر تلگرام را آغاز کنید، دقت داشته باشید که پیش نیازهای زیر در اختیارتان قرار داده شده باشند: نسخه دسکتاپ تلگرام باید بر روی کامپیوترتان نصب باشد. نرم افزار فتوشاپ باید بر روی کامپیوترتان نصب باشد. خلاقیت شما باید بالا …

ترفند
معرفی سایت BulkResizePhotos برای تغییر اندازه‌ی عکس‌ها

استفاده از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های تحت وب برای کسانی که اینترنت سریعی در اختیار دارند، لذت‌بخش است چرا که بدون نصب کردن نرم‌افزار اضافی و در هر سیستم عاملی می‌توانند کارهای لازم را انجام دهند. برای Resize کردن عکس‌ها هم سایت‌های مختلفی وجود دارد. به این ترتیب از طریق سیستم …

ترفند
تغییر سایز عکس در ویندوز با برنامه نقاشی(Paint) ویندوز

تغییر سایز عکس در ویندوز بدون نرم‌افزار اضافی یکی از نرم‌افزارهای اصلی ویندوز، Paint است که از سال ۱۹۸۵ که اولین نسخه‌ی ویندوز معرفی شده تاکنون در ویندوز وجود داشته است. به کمک این نرم‌افزار که برای نقاشی طراحی شده، می‌توانید عکس‌هایی با فرمت‌های BMP‌ و PNG و JPG و …