قاتل قند خون و دیابت پیدا شد!

دارچین از طریق افزایش حساسیت به انسولین، قند خون را کاهش می دهد زیرا انسولین را در انتقال گلوکز به سلول ها کارآمدتر می کند.

قاتل قند خون و دیابت پیدا شد!

دیابت بیماری است که به واسطه قند خون بالا توصیف می شود. اگر به درستی کنترل نشود، این بیماری می تواند به عوارضی مانند بیماری قلبی، بیماری کلیوی و آسیب عصبی منجر شود.

به گزارش “اتوریتی نیوتریشن”، درمان دیابت اغلب شامل مصرف داروها و تزریق انسولین می شود، اما بسیاری از مردم مصرف مواد غذایی که به کاهش قند خون کمک می کنند نیز را مد نظر قرار می دهند. یک نمونه دارچین است که به عنوان ادویه ای محبوب در شیرینی پزی و آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد.

دارچین فواید سلامت مختلفی را ارائه می کند که از آن جمله می توان به توانایی کاهش قند خون و کمک به مدیریت دیابت اشاره کرد.

دارچین چیست؟

دارچین ادویه ای معطر است که از گونه های مختلف از درختان دارچین (Cinnamomum) گرفته می شود. در شرایطی که ممکن است دارچین را به غذا یا سریال صبحانه خود اضافه کنید، این ادویه هزاران سال است که در پزشکی سنتی و حفظ مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای به دست آوردن دارچین، پوست درونی درختان دارچین باید کنده شوند. سپس، پوست های تهیه شده خشک می شوند که موجب لوله ای شکل شدن پوست و شکل گیری چوب های دارچین می شود، که می تواند با پردازش بیشتر از آنها پودر دارچین تهیه کرد.

انواع مختلفی از دارچین به فروش می رسند، اما به طور معمول در دو دسته مختلف طبقه بندی می شوند:

سیلان: به نام «دارچین واقعی» نیز شناخته می شود و گران قیمت‌ترین نوع دارچین است.

کاسیا: نمونه ای ارزان‌تر است و در اکثر محصولات غذایی حاوی دارچین یافت می شود.

در شرایطی که در قالب دو نوع به فروش می رسد، اما تفاوت های مهمی بین این دو نوع دارچین وجود دارد که در ادامه این مقاله به آنها اشاره خواهد شد.

نقش دارچین در کاهش قند خون و مبارزه با دیابت

دارچین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که فواید سلامت بسیاری را ارائه می کنند

نگاهی سریع به ارزش تغذیه ای دارچین ممکن است به این باور منجر نشود که با یک ابرماده غذایی مواجه هستید. اما در شرایطی که دارچین از ویتامین ها یا مواد معدنی فراوان بهره نمی برد، حاوی مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها است که فواید سلامت این ماده غذایی را موجب می شوند.

در حقیقت، گروهی از دانشمندان محتوای آنتی اکسیدانی ۲۶ گیاه دارویی و ادویه مختلف را مورد مقایسه قرار داده و دریافتند که دارچین پس از سیر در جایگاه دوم از نظر بیشترین میزان آنتی اکسیدان ها قرار دارد. آنتی اکسیدان ها از این نظر مهم هستند که به بدن در کاهش استرس اکسیداتیو، نوعی آسیب به سلول ها، که رادیکال های آزاد موجب آن می شوند، کمک می کنند.

استرس اکسیداتیو تقریبا در ابتلا به همه بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع ۲ نقش دارد.

دارچین از انسولین تقلید می کند و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد

افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، چه لوزالمعده قادر به تولید انسولین کافی نباشد یا سلول های به درستی به انسولین واکنش نشان ندهند، با سطوح بالای قند خون مواجه می شوند. دارچین ممکن است از طریق تقلید آثار انسولین و افزایش انتقال گلوکز به سلول ها به کاهش قند خون کمک کرده و با دیابت مقابله کند.

همچنین، دارچین از طریق افزایش حساسیت به انسولین، قند خون را کاهش می دهد زیرا انسولین را در انتقال گلوکز به سلول ها کارآمدتر می کند.

نتایج یک مطالعه با حضور هفت شرکت کننده مرد افزایش فوری حساسیت به انسولین پس از مصرف دارچین را نشان داد و اثر آن برای ۱۲ ساعت دوام آورد. در مطالعه ای دیگر نیز هشت شرکت کننده مرد پس از دو هفته مصرف دارچین افزایش حساسیت به انسولین را نشان دادند.

دارچین قند خون ناشتا را کاهش می دهد و ممکن است هموگلوبین A1c را کاهش دهد

چندین مطالعه کنترل شده نشان داده اند که دارچین در کاهش قند خون ناشتا عملکردی عالی دارد. در شرایطی که نقش دارچین در این زمینه روشن است، اما مطالعات صورت گرفته درباره اثر آن بر هموگلوبین A1c نتایج متضادی را نشان داده اند.

برخی مطالعات کاهش چشمگیر در هموگلوبین A1c را نشان داده اند، در شرایطی که برخی دیگر هیچ اثری را گزارش نکرده اند.

دارچین پس از وعده های غذایی قند خون را کاهش می دهد

با توجه به اندازه وعده غذایی و میزان کربوهیدارت موجود در آن، سطوح قند خون می تواند به طور قابل توجهی پس از صرف غذا افزایش یابند. این نوسان قند خون می تواند سطوح استرس اکسیداتیو و التهاب را افزایش دهد که می تواند به سلول های بدن آسیب وارد کرده و فرد را در معرض خطر ابتلا به بیماری های مزمن قرار دهد.

دارچین می تواند به کنترل این افزایش ناگهانی قند خون پس از وعده های غذایی کمک کند. به گفته برخی پژوهشگران، کند کردن روند تخلیه مواد غذایی از معده در این زمینه نقش دارد. همچنین، برخی مطالعات نشان داده اند توانایی دارچین در کاهش قند خون پس از وعده های غذایی از مسدود کردن آنزیم های گوارشی که کربوهیدارت ها را در روده کوچک تجزیه می کنند، ناشی می شود.

دارچین ممکن است خطر عوارض شایع دیابت را کاهش دهد

مصرف دارچین ممکن است خطر عوارض شایع دیابت را کاهش دهد. افراد مبتلا به دیابت نسبت به افراد سالم دو برابر بیشتر با خطر ابتلا به بیماری قلبی مواجه هستند. دارچین با محدود کردن عوامل خطر آفرین بیماری قلبی مانند سطوح بالای کلسترول بد و یا فشار خون بالا ممکن است به کاهش این خطر کمک کند.

افزون بر این، نقش دیابت به طور فزاینده در ابتلا به بیماری آلزایمر و دیگر بیماری های زوال عقل مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد در حال حاضر بیماری آلزایمر را به عنوان «دیابت نوع ۳» ارجاع می دهند.

مطالعات نشان داده اند که عصاره دارچین ممکن است توانایی دو پروتئین بتا آمیلوئید و تاو را در تشکیل پلاک ها و توده ها که به طور معمول با ابتلا به بیماری آلزایمر پیوند خورده اند، کاهش دهد. با این وجود، این پژوهش تنها به صورت آزمایشگاهی و حیوانی انجام شده و انجام مطالعات بیشتر روی انسان برای تایید این یافته ها نیاز است.

سیلان در برابر کاسیا: کدام بهتر است؟

دارچین به طور معمول در دو نوع مختلف گروه بندی می شود که شامل سیلان و کاسیا می شوند.

دارچین کاسیا می تواند از چند گونه مختلف درخت دارچین گرفته شود. به طور کلی گزینه ای ارزان است و در بیشتر محصولات غذایی و ادویه فروشی ها یافت می شود.

دارچین سیلان به طور ویژه از درخت Cinnamomum Verum تهیه می شود. به طور کلی گزینه ای گران قیمت‌تر و کمتر شایع نسبت به دارچین کاسیا است و مطالعات نیز نشان داده اند که دارچین سیلان از آنتی اکسیدان های بیشتری برخوردار است.

از آنجایی که دارچین سیلان از محتوای آنتی اکسیدانی بالاتر بهره می برد، این امکان وجود دارد که فواید سلامت بیشتری را ارائه کند.

برخی باید نسبت به مصرف دارچین محتاط باشند

دارچین کاسیا نسبت به نوع سیلان نه تنها از آنتی اکسیدان های کمتری برخوردار است، بلکه محتوای یک ماده بالقوه مضر به نام کومارین، یک ماده ارگانیک که در بسیاری از گیاهان یافت می شود، در آن بیشتر است.

چندین مطالعه که روی موش ها صورت گرفت، نشان داد، کومارین می تواند برای کبد سمی باشد و از این رو، نگرانی هایی درباره این که می تواند به کبد انسان نیز آسیب وارد کند، ابراز شده اند.

اداره ایمنی مواد غذایی اروپا دوز قابل مصرف روزانه کومارین را ۰٫۱ میلی گرم در هر کیلوگرم در نظر گرفته است. در صورت استفاده از دارچین کاسیا، این می تواند معادل مصرف نصف یک قاشق چایخوری (۲٫۵ گرم) در روز برای فردی ۷۵ کیلوگرمی باشد.

نقش دارچین در کاهش قند خون و مبارزه با دیابت

دارچین کاسیا از سطوح کومارین بالا برخوردار است و از این رو، به راحتی ممکن است میزان بیش از حد توصیه شده از کومارین را مصرف کنید.

دارچین سیلان از میزان کومارین بسیار کمتر برخوردار است و در نتیجه، مصرف بیش از اندازه توصیه شده در صورت استفاده از این نوع دارچین دشوار خواهد بود.

افزون بر این، افراد مبتلا به دیابت که دارو یا انسولین استفاده می کنند باید نسبت به افزودن دارچین به روال روزانه خود دقت داشته باشند. افزودن دارچین مقدم بر روند درمان فعلی ممکن است بیمار را در معرض خطر سطوح پایین قند خون قرار دهد که به نام «هیپوگلیسمی» شناخته می شود.

هیپوگلیسمی به عنوان وضعیتی بالقوه کشنده در نظر گرفته می شود و پیش از مصرف دارچین به منظور مدیریت دیابت توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید.

در نهایت، کودکان، زنان باردار و افرادی که از سوابق پزشکی گسترده برخوردار هستند باید پیش از مصرف دارچین با پزشک خود مشورت کنند تا مشخص شود آیا فواید بر خطرات غالب است یا خیر.
منبع سلامت نیوز

=====================================
محدوده طبیعی قند خون
سوخت سلول‌های بدن، قند ساده‌ی گلوکز است که از طریق مواد غذایی از سطح روده‌ها جذب و وارد خون می‌شود. قند خون یک فرد ناشتا در شرایط طبیعی بین ۵۵ تا ۱۰۰ میلی گرم درصد  است. (منظور از ناشتا شرایطی است که فرد حداقل ۸ ساعت چیزی نخورده باشد. البته مصرف آب منعی ندارد). قند خون ناشتا تا ۱۲۵میلی گرم درصد نیز با اغماض، طبیعی در نظر گرفته می‌شود.

 

به جز شرایط ناشتا اگر در هر ساعتی از شبانه روز، شخصی که غذا خورده آزمایش قند بدهد و نتیجه بالاتر از ۲۰۰ باشد و البته همزمان هر یک از علایم دیابت مانند پرخوری، کاهش وزن، ضعف، افزایش حجم ادرارو خشکی دهان را داشته باشد؛ بیمار دیابتی محسوب می شود.

 

 

===============================================

۱۰ خوراکی موثر برای کنترل قند خون

افرادی که مبتلا به امراض قندی و بیماری دیابت هستند لازم است حتما میزان قند خون خود را تحت کنترل داشته باشند.رعایت رژیم های غذایی خاص برای این افراد موضوعی بسیار مهم است که نباید آن را فراموش کرد.اما در این میان چه غذاهایی به کمک این افراد می آید؟برنامه غذایی این افراد باید با کمک موادغذایی مناسب و کم کالری تنظیم شود.

اگر مبتلا به دیابت هستید، جالب است بدانید آنچه در دهان می‌گذارید، می‌تواند سبب بالا رفتن یا پایین آمدن قند خونتان شود. در اینجا ۱۰ ماده غذایی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند جلوی افزایش قند خونتان را بگیرند:
۱- سیب

حتماً در رژیم غذایی یک فرد دیابتی سیب باشد زیرا این میوه کالری بسیار پایینی دارد و فیبرش که همان پکتین است بسیار بالا بوده و جلوی گرسنگی را می‌گیرد. به این دلیل به کاهش قند خون نیز بسیار کمک می‌کند.

۲- جو

می‌توان جو را جایگزین برنج سفید کرد تا میزان قند خون بعد از صرف غذا حدود ۷۰ درصد کاهش یابد و تا ساعت‌ها ثابت بماند. زیرا فیبرهای محلول جو، هضم را کند کرده و سبب جذب تدریجی قند می‌شوند. جوی دو سر نیز همین خاصیت را دارد.

۳- گوشت گاو و مرغ

می‌توانید قسمت‌های کم چرب گوشت گاو را انتخاب کنید و یک‌چهارم بشقابتان را در هر وعده غذایی به آن اختصاص دهید. رساندن به اندازه پروتئین به بدن باعث می‌شود مدت طولانی‌تری سیر بمانید و در صورت لاغر شدن حجم بافت ماهیچه‌ای‌تان کاهش نیابد. در ضمن، مصرف پروتئین به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند. گوشت سینه مرغ نیز در مقایسه با ران یا سایر قسمت‌ها چربی کمتری دارد و خوردن این گوشت نیز برای ایجاد تنوع در برنامه غذایی روزانه به مبتلایان دیابت توصیه می‌شود.

۴- هویج

هویج، یکی از منابع طبیعی غنی از بتاکاروتن است که می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده و قند خون را تنظیم کند. می‌توان جو را جایگزین برنج سفید کرد تا میزان قند خون بعد از صرف غذا حدود ۷۰ درصد کاهش یابد و تا ساعت‌ها ثابت بماند.

در گذشته تصور بر آن بوده که هویج باید از برنامه غذایی دیابتی‌ها حذف شود در حالی که این روزها مصرف این سبزی می‌تواند آثار مفیدی را برای آن‌ها داشته باشد.

۵- ماهی

یکی از دلایل مرگ‌ و میر بیماران دیابتی، ابتلا به ناراحتی‌های قلبی – عروقی است و مصرف یک یا دو بار ماهی در هفته می‌تواند این احتمال را حداقل ۴۰ درصد کاهش دهد. از سوی دیگر، اسیدهای چرب موجود در این منبع پروتئینی احتمال ابتلا به دیابت، مقاومت در برابر انسولین و التهاب را که از جمله فاکتورهای اصلی ابتلا به ناراحتی‌های قلبی – عروقی است، پایین می‌آورد.

۶- دانه کتان

دانه‌های کتان غنی از پروتئین، فیبر، چربی‌های خوب (از نوعی که در ماهی موجود هستند) و منیزیم است. این ترکیبات قند خون را تنظیم کرده و به سلول‌ها در جذب انسولین کمک می‌کنند. بنابراین چه بهتر که آن را در برنامه غذایی روزانه‌تان بگنجانید.

۷- شیر و ماست

این‌ها مواد غذایی غنی از پروتئین و کلسیم هستند و می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند. از سوی دیگر این مواد مقاومت در برابر انسولین را از بین می‌برند. پس روزانه یک لیوان شیر و یک لیوان ماست کم‌چرب میل کنید.

۸- گردو

گردو حاوی مقادیر بالایی فیبر و پروتئین بوده و قند موجود در آن به آهستگی جذب می‌شود. می‌توانید روزانه دو عدد از این مغز را در وعده‌های غذایی‌تان در طول روز میل کنید.

۹- کره بادام زمینی

تحقیقات به تازگی نشان داده‌اند، مصرف کره بادام زمینی می‌تواند اشتها را کم کرده و سبب سیری بیشتر فرد در مقایسه با زمانی شود که مواد قندی کم فیبر مصرف می‌کند.

در ضمن، کره بادام زمینی غنی از چربی‌های غیراشباعی است که می‌توانند قند خون را تنظیم کنند پس برای تنوع این خوراکی را در صبحانه‌تان بگنجانید.

۱۰- نان سبوس‌دار

مصرف زیاد نان سفید نیز می‌تواند حساسیت بدن به انسولین را کاهش داده و سبب افزایش قندخون شود در صورتی که نان سبوس‌دار دقیقاً برعکس عمل می‌کند. به همین دلیل مصرف مرتب این ماده غذایی در رژیم افراد مبتلا به دیابت توصیه می‌شود.

منبع: دکتر سلام

=====================================================

abmive-diabety

بیماری دیابت دارید ؟ دوست دارید کنترلش کنید ؟ ما در این بخش آبمیوه ای برای کاهش قند خون آموزش میدهیم که قند خونتان را تنظیم میکند

کدو تلخ و خربزه یکی از بهترین سبزیجات شبه انسولین به حساب می آیند که بسیار مناسب برایسبزیجات شبه انسولین است.

این موادهای خوراکی مضر را حذف و یا کاهش دهید:
غذاهای فرآوری و تصفیه شده ، آرد و مواد قندی ، محصولات لبنی (به جز ماست)، الکل و دخانیات.

دستور العمل این آبمیوه :
•  ۱ عدد سیب سبز
•  ½ کدو تلخ
•  ½ خیار
•  ۲ عدد ساقه کرفس
•  ¼ لیمو

منبع-http://www.agelpersian.com

===================================

این غذاها به صورت طبیعی قند خون را پایین می آورند

در دوره ای زندگی می کنیم که بیشتر افراد برای درمان انواع بیماری در پی نسخه دارویی هستند که سریع همه چیز را رو به راه کند. اما باید مردم را آگاه کرد که روش های جایگزین طبیعی و بدون ضرری هم وجود دارد. متاسفانه آمار مبتلایان به دیابت نوع ۲ هر سال افزایش پیدا می کند به همین دلیل آگاهی دادن به افراد و تغییر سبک زندگی آنها از مهمترین عوامل پیشگیری کننده به حساب می آید.

به گزارش جام جم سرا ، بسیاری از پزشکان بر این باورند که تغییرات خاص در سبک زندگی می تواند در این فرآیند کمکمان کند، از جمله فعالیت فیزیکی، غذا خوردن سالم، کنترل وعده ها، و کاهش مصرف قند. اما راه های اضافی نیز وجود دارد که می توانیم با آنها شانس مبتلا نشدنتان به دیابت نوع ۲ را افزایش دهیم. این راه ها عبارتند از کنترل سطح قند خون، اضافه کردن انواع مختلف گیاهان، ادویه جات و دیگر غذاها به برنامه غذایی.

در ادامه چند گزینه را برای شروع به شما معرفی می کنیم:
۱- دارچین

تحقیقاتی که در دانشگاه جورجیا آمریکا صورت گرفت محققان به رابطه مستقیم بین محتوای فنل در گیاهان و ادویه جات و قابلیتشان در مهار تولید ترکیبات قندی کننده پیشرفته و محصول نهایی پی بردند. این محصول نهایی پروتئین یا لیپیدهایی هستند که بر اثر قرار گرفتن در معرض قند ها گلیکوزیله می شوند. مشخص شده که دارچین در وزن خشکش حاوی ۱۸ درصد فنول است. بنابراین دارچین انتخابی عالی برای بهبود حساسیت به انسولین و کنترل گلوکز خون است.
۲- میخک

میخک ها نه تنها در وزن خشک حاوی ۳۰ درصد از آنتی اکسیدان فول هستند بلکه آنتوسیانین آنتی اکسیدان ها و کورستین نیز دارند. مزایای مصرف میخک گسترده و متنوع است، از ضد عفونی کننده و میکروب کش گرفته تا ضد التهاب، ضد درد و کمک کننده به گوارش. در تحقیقی که سال ۲۰۰۶ انجام شد محققان پی بردند داوطلبانی که به مدت ۳۰ روز مکمل حاوی میخک مصرف می کردند، خطر ابتلایشان به دیابت و بیماری های قلبی بسیار کاهش یافته است.
۳- زنجبیل

زنجبیل را برای آرام کردن معده و کمک به گوارش می شناسیم، اما زنجبیل برای تثبیت گلوکز خون نیز بسیار مفید است. در تحقیقی که مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه منتشر کرد محققان به این نتیجه رسیده بودند که زنجبیل می تواند برای پیشگیری از دیابت و عوارض درمانی تاثیر گذار باشد. زنجبیل می تواند حساسیت به انسولین و برخی توابع مشخصات لیپیدی را بهبود ببخشد و سطح CRP و PGE2 را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش دهد. از این رو زنجبیل را می توان درمانی موثر برای پیشگیری از عوارض دیابت نوع ۲ دانست.
۴- پونه کوهی

پونه کوهی را در غذاهای اسپانیایی و مدیترانه ای بسیار زیاد استفاده می کنند. پونه کوهی را برای درمان عفونت های باکتریایی و انگلی استفاده می کنند. تحقیقات نشان داده ترکیبات موجود در این گیاه مانند داروهای جلوگیری از دیابت عمل می کنند.
۵- زردچوبه

از این ادویه در پودر کاری زیاد استفاده می شود، محققان متوجه شده اند که زردچوبه و کورکومین که یکی از ترکیبات فعال این ادویه است نقش بسزایی در کاهش قند خون دارند. تحقیقات محققان تایلندی که شامل ۲۴۰ داوطلب مبتلا به پیش دیابت بود نشان داد افرادی که به مدت ۹ ماه کورکومین مصرف می کردند در مقایسه با کسانی که فقط دارو می گرفتند، هیچکدام دچار پیشرفت دیابت نشدند در صورتی که ۱۵ درصد از گروه مصرف کنندگان دارو دیابتشان پیشرفت کرد.
۶- مریم گلی

توسط پزشکان طب گیاهی برای درمان خونریزی رحمی و گرفتگی عضله استفاده می شود، این گیاه حاوی فیتواسترول است که به خاطر تاثیر خنک کننده اش شناخته می شود. در یک تحقیق محققان به این نتیجه رسیدند افرادی که دمنوش مریم گلی را با معده خالی می نوشند، کاهش چشم گیری در سطح قند خون خود تجربه می کنند.
۷- گیلاس

یکی از دوست داشتنی ترین آب نبات های طبیعت، گیلاس علاوه بر طعم فوق العاده ای که دارد مقوی نیز هست و حاوی آنتوسیانین ماده ای که عامل قرمز، بنفش و آبی شدن بسیاری از میوه ها می شود – است. در تحقیقی که سال ۲۰۱۴ انجام شد محققان دریافتند خانم هایی که برنامه غذایی شان سرشار است از آنتوسیانین التهاب سیستمیک کمتری دارند و حساسیتشان به انسولین بهبود پیدا می کند.
۸- سیر

سیر راه خود را به خیلی از غذاها باز کرده، چون سرشار است از عطر و طعمی تند، طوری که اگر کسی غذایی حاوی سیر درست کند سریع متوجه می شوید. سیر سرشار است از ترکیبات سولفور، مخصوصا گاز سولفید هیدروژن، که رگ های خونی را باز می کند، سیر سالها برای کاهش کلسترول خون استفاده شده است. گفته می شود سیر برای کاهش قند خون هم کاربرد دارد، تحقیقات انجام شده روی موش ها به خوبی این مسئله را نشان داده.

منبع : سلامت نیوز

=======================================

نحوه اندازه گیری قند خون در منزل:

۱- دستگاه های اندازه گیری گلوکز رایج (گلوکومترGLUCOMETER):ابتدا نوک انگشت با یک سوزن کوچک و تیز(LANCET) سوراخ میگردد. سپس یک قطره خون روی نوار تست(TEST STRIP) قرار داده میشود. نوار تست درون اندازه گیر(METER) قرار داد شده و دستگاه میزان گلوکز خون را پس از ۱۵ ثانیه نمایش میدهد. سپس میتوان اطلاعات را برای آینده ذخیره کرد و همچنین میانگین سطح گلوکز خون را محاسبه کرد.
241

241

۲- دستگاه های اندازه گیری گلوکز غیر از نوک انگشتان: ممکن است اینگونه وسایل اندازه گیری نتایجی متفاوت با سطح گلوکز اندازه گیری شده در نوک انگشتان را نمایش دهند. سطح گلوکز خون در نوک انگشتان تغییرات را سریعتر از دیگر نقاط نشان میدهند. محل های تست شامل بالای بازو، ران و قاعده شست میباشند.

242

۳- اندازه گیری قند خون بر اساس جدول رنگ: ابتدا یک قطره خون را روی نوار واکنشگر، که بر اساس میزان قند خون تغییر رنگ میدهد، می گسترانید. سپس نوار واکنشگر را با جدول رنگ مقایسه کرده و میزان قند خون را مشخص می کنید.

چه زمانی بایستی سطح قند خون را اندازه گیری کرد:

زمانبندی و تناوب اندازه گیری در هر فردی متفاوت میباشد. اما قبل از صرف غذا و پیش از خواب معمولا بایستی بطور روزانه گلوکز خون اندازه گیری شود.

========================================