ماجرای شهری که ۹۰۰ تن از ساکنانش از ترس تجاوز جنسی ارتش سرخ خودکشی کردند

جنگ جهانی دوم در تمام جبهه‌ها شاهد بسیاری از کشتارها و جنایت‌های جنگی بود، یکی از فجیع‌ترین جنایت‌های جنگ دوم جهانی به دست سربازان ژاپنی در مناطق تحت اشغال‌شان وقوع پیوست.

جنایت‌های سربازان شوروی نیز از این جهت دست کمی از جنایت‌های سربازان ژاپنی نداشت. در سال‌های جنگ جهانی دوم سربازان شوروی به طور عمد بر انتشار ترس و وحشت در مناطق اشغال شده آلمان اصرار ورزیدند و بدون هیچ گونه تردیدی نسبت به شکنجه غیرنظامیان و تجاوز جنسی به آن‌ها قدام کردند.

عکس تعدادی از قربانیان آلمانی به دست ارتش سرخ شوروی در برلین.. گزارش های پزشکی قانونی نشان از تجاوز جنسی مکرر به این دو زن و تیرباران شدن آنهاست

آوریل ۱۹۴۵، نیروهای شوروی در حال پیشروی به سوی برلین

سربازان ارتش سرخ شوروی با ارتکاب این گونه اعمال  به شدت بد نام شده بودند، به طوری که هرجا پا می گذاشتند ساکنان آن منطقه مرگ را بر ماندن تحت سلطه اشغال شوروی ترجیح می دادند.

آوریل سال ۱۹۴۵، سقوط «برلین» پایتخت آلمان به دست ارتش سرخ شوروی امری حتمی بود و همزمان با آن رویدادها، بسیاری از آلمان‌ها مرگ و خودکشی را بر ماندن تحت سیطره شوروی ترجیح دادند. ماه مه سال ۱۹۴۵ شهر «دمین» آلمان، هم زمان با نزدیک شدن نیروهای ارتش سرخ شوروی، شاهد تراژدی غم انگیزی بود؛ زمانی که صدها تن از ساکنان این شهر در پایان بخشیدن به زندگی‌شان تردیدی به خود راه نداده مرگ را بر ماندن زیر چکمه سربازان شوروی ترجیح دادند.

سربازان ارتش سرخ شوروی در حال آزار یک زن آلمانی در برلین

نیروهای ارتش آلمان در آن زمان و قبل از عقب نشینی از منطقه، مرتکب اشتباه بزرگ و خطای آشکاری شدند که منجر به وقوع یک فاجعه انسانی شد. آن طوری که وب سایت «تایملان» نوشت، سربازان آلمانی در آن زمان به طور عمد تمام پل‌های ارتباطی اطراف شهر دمین را به منظور کند کردن پیشروی های ارتش شوروی، تخریب کردند.

در آن زمان اقدام نیروهای آلمانی مبنی بر تخریب پل‌های ارتباطی با شهر دمین، تاثیر فاجعه باری بر بیش از ۱۵ هزار غیرنظامی آلمانی ساکن در این شهر گذاشت. ساکنان این شهر در محاصره افتاده و با پیشروی نیروهای شوروی، چاره‌ای جز برافراشتن پرچم سفید و تسلیم شدن نداشتند. اما این برای بسیاری از مردم آن شهر یک تصمیمی ایده آلی نبود و بسیاری از آن‌ها به جای تسلیم شدن در برابر سربازان شوروی تصمیم گرفتند تا به زندگی خود پایان دهند و با این کار مرگ را بر گرفتار شدن و قرار گرفتن در معرض اهانت و تجاوز جنسی ترجیح دادند.

ظرف مدت سه روز صدها تن از ساکنان شهر دمین تردیدی به خود راه نداده و با دست زدن به انواع روش‌های خودکشی از جمله به دار آویختن یا شلیک تیر به سمت خود، مرگ را بر بقای در سایه ترس از تجاوز جنسی و اهانت ترجیح دادند.

سربازان شوروی در آن زمان گزارش داده بودند که همزمان با ورودشان به شهر، تعدادی از پدران قبل از دست  خودکشی، کودکان خود را از ترس گرفتار شدن‌شان به عنوان برده جنسی آنها را می کشتند.

در اسناد و مدارک شوروی ذکر شده که موج خودکشی در شهر دمین آلمان ظرف سه روز اواخر ماه آوریل واوایل ماه می از سال ۱۹۴۵ به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است و علاوه بر آن سربازان شوروی از انتشار اجساد قربانیان این حوادث در مناطق مختلف شهر گزارش دادند.

دختران داوطلب ساکن شمال غربی امریکا پس از گذراندن دوره های آموزش نظامی در مقابل دوربین آمادگی خود را نشان می دهند. ۱۹۴۲ 
پرستاران امریکایی اعزام شده به جبهه های نبرد در ساحل نورماندی پیاده می شوند. ۱۹۴۴
یکی از دختران عضو جنبش مقاومت فرانسه به همراه دو مرد مسلح در نبرد خیابانی با نیروهای نازی. ۱۹۴۴
زن فرانسوی در نبرد خیابانی پیش از تسلیم آلمان ها و آزادی پاریس، پشت سنگر ایستاده است. ۱۹۴۴
یک زن عضو جنبش مقاومت فرانسه پس از اصابت گلوله به سرباز آلمانی او را خلع سلاح می کند. ۱۹۴۴
“الیزابت هیلو” در دادگاه؛ این زن و خانواده اش به اتهام دست داشتن در توطئه ترور هیتلر به اعدام محکوم شدند. ۱۹۴۴
زنان در کنار مردان در حال حفر خندق در نقاط مرزی رومانی . ۱۹۴۴ 
عکسی نادر از کمک افسر نازی به یک زن مجروح در جبهه نبرد شوروی. تاریخ نامعلوم است.
رژه سربازان ارتش شوروی در خیابان های “اودسا”؛ دو زن در صف نخست قابل تشخیص هستند. ۱۹۴۳
مرد میهن پرست موهای دختر فرانسوی را به خاطر همراهی با اشغالگران می چیند. در حالیکه این دختر نسبت به اقدام او معترض است مرد همراه او سعی در آرام کردنش دارد.
زندگی در شرایط سخت بیش از ۴۰ هزار زن و دختر اسیر در اردوگاه کار اجباری نازی ها در “برگن بلزن”. ۱۹۴۵
زنان عضو اس.اس در “برگن بلزن”؛ گفته می شود این زنان در خشونت و بی رحمی کم از مردان نداشته اند. ۱۹۴۳
اعدام “ماشا بروسکینا” دختر شجاعی که به عنوان پرستار داوطلب کمک به سربازان زخمی ارتش سرخ شد. او پس از مداوای بیماران به آنها برای فرار کمک می کرده است. پس از شناسائی او را در مرکز شهر “مینسک” به دار آویختند. ۱۹۴۱
اعدام “ماشا پروسکینا” در مینسک. ۱۹۴۱
اعدام زنان به دست سربازان نازی؛ بسیاری از این زنان پیش از اعدام مورد تجاوز قرار گرفتنه اند. ۱۹۴۱
عکس مشکوک به دستکاری از اعدام زن روس به دست سربازان نازی؛ برخی معتقد اند این تصویر برای محکوم کردن نازی ها توسط شوروی دستکاری شده است. با این همه اعدام این زن به نظر ساختگی نمی رسد.
عکسی که نسخه اصلی تصویر قبل  عنوان شده است. 
سرباز نازی در حال اعدام دو دختر جوان عضو ارتش سرخ؛ این عکس نیز از مجموعه چند عکسی است که گفته شده است برای محکوم کردن نازی ها دستکاری شده است. 
تصویری که آن را نسخه اصلی عکس پیشین دانسته اند.
خودکشی زن آلمانی پس از سقوط برلین و آغاز تجاوز گسترده به زنان. ۱۹۴۵
زن آلمانی در برابر تعرض سرباز ارتش سرخ مقاومت می کند. ۱۹۴۵
تعرض دو سرباز ارتش سرخ به زن آلمانی پس از سقوط برلین. ۱۹۴۵
زن در حال برداشت محصول سربازان آلمانی اسیر شده را تماشا می کند. ۱۹۴۵

اشتراک گذاری این مطلب :

پاسخی بگذارید

فناوری اطلاعات آرشیو

تبلیغات سبحان

پرداخت اینترنتی بانک کشاورزیرمضان مبارکمحمد
ورود به پنل مدیریت
ارتباط با ما
  • آدرس : خراسان رضوی، شهرستان تربت جام
  • ایمیل: Sobhan1352b@chmail.ir
  • ایمیل دوم : info@sobhan1352.ir

دوستان ما را با نظرات سازنده خود یاری فرمایید